Sezon 11. w League of Legends na dobre się już rozkręcił. Oczywiście największą wprowadzoną w nim zmianą były nowe przedmioty, z którymi mieliśmy już możliwość odpowiednio się zapoznać. Dla nas, miłośników lore, ciekawym jest fakt, że wszystkie obecne itemy mają swoje kanoniczne miejsce w świecie Runeterry. Można więc zadać sobie fascynujące, lecz niebezpieczne pytanie: co by było, gdyby ubrać postacie tylko w przedmioty z ich regionu? Dla przykładu zrobimy teoretyczny pojedynek dwóch prawie przyjaznych sobie krain, Noxusu i Ionii. 

Noxus

Oto build, który proponujemy:

Nieśmiertelny Łuklerz (ang. Immortal Shieldbow) – tylko Noxianie są na tyle zaawansowani militarnie, by wymyślić połączenie łuku i tarczy, jakikolwiek by to miało sens. Gdyby Persowie wpadli na coś takiego i uzbroili w to jednostki Sparabary lub Nieśmiertelnych, to Grecy mieliby pewnie o wiele trudniejsze zadanie. Pozostając w Runeterrze, jest to jeden z chętniej kupowanych przez graczy przedmiotów. Świetnie działa u Yasuo i Yone. Bracia dmuchawiec nie są jednak Noxianami, ale myślę, że taki Draven również by nim nie pogardził. 

Kolczasta Kolczuga (ang.Thornmail) – dawno temu najlepszy muzyczny zespół w Runeterrze, Pentakill, śpiewał: „Jest zbroja, starożytna magia sprawiła, że jest potężna, I powinieneś włożyć ją, gdy napotkasz bój. Ta zbroja poprowadzi nas przez niebezpieczną noc, poniżając wroga z wdziękiem”. Oj tak, poniżanie strzelców i innych postaci nastawionych na obrażenia fizyczne to główne zadanie Thornmaila. Co jest w końcu śmieszniejszego niż przeciwnik, który atakując cię, sam robi sobie krzywdę? Oto zbroja godna Noxianina.

Czarny Tasak (ang. Black Cleaver) – gdy widzę Czarny Tasak, mam przed oczami szarżującego Siona, który zaraz przerżnie się przez linie wroga. Idealny przedmiot do siekania miękkich Ionian.

Kolosalna Hydra (ang. Titanic Hydra) – i ich większych, twardszych przyjaciół. 

Ostrze Nocy (ang. Edge of Night) – Talon byłby dumny. Wow, ostrze takie mroczne. Wow, zabijamy ADC.

Pancerniaki (ang. Plated Steelcaps) – już nie Ninja Tabi! Ważna zmiana wskazująca na to, że Riot Games bardzo poważnie traktuje graczy. W dobie wybuchających co drugi tydzień serwerów i problemów z bohaterami, którzy nie są obecni na profesjonalnej scenie jeszcze miesiące po wyjściu, zdecydowano się na ogromną aktualizację nazwy popularnych butów. Dzięki temu nie nawiązuje ona już do wywrotowych ioańskich jednostek. Jest to obuwie godne Noxianina

W taki oto sposób dowiedzieliśmy się, że Noxianie naprawdę nienawidzą ADCarrych – milion pancerza i trochę destrukcji dla podgrzania atmosfery. Oddano prawdziwie noxiańskiego ducha bezpośredniej walki. Idealne przedmioty do dewastującego uderzenia i mordowania swoich wrogów.

Poniżej przedstawiamy finalny ekwipunek na przykładzie przeciętnej mieszkanki Noxusu:

Ionia

Co zatem pozostaje spokojnej Ionii, by poradzić sobie z tak doskonale przygotowaną noxiańską inwazją? Oczywiście najważniejsi będą ludzie, którzy stawią czoła zagrożeniu. Muszą być jednak odpowiednio uzbrojeni.

Klinga Burzy (ang. Stormrazor) – zaczyna się dobrze, broń trzaskająca piorunami może się przydać. Jak do tego dodamy ludzi trzaskających piorunami i chomi… Yordle trzaskające piorunami to mamy naprawdę nieprzyjemne warunki pogodowe. Przypomina się najazd Mongołów na Japonię. Krainę samurajów uratował wówczas tajfun. Ioańczycy liczą na to samo?

Szybkie Ostrza Navori (ang. Navori Quickblades) – Bractwo Navori nie jest najbardziej przyjaznym ugrupowaniem w Ionii. Oznacza to, że będzie idealnym sojusznikiem do walki z najeźdźcą. A jak ma ze sobą kilka sztyletów? To tylko lepiej!

Siła Natury (ang. Force of Nature) – zawsze dobrze jest mieć trochę dodatkowej odporności. Zwłaszcza jeżeli jej źródłem jest właśnie natura. Legendarna zbroja dobrze oddaje ducha Ionii. 

Nawałnica Luden (ang.Luden's Echo) i Demoniczny Uścisk (ang. Demonic Embrace) – chwila, co one tu robią? Cóż, w takiej wojnie trzeba korzystać z tego, co jest akurat pod ręką.

Ioniańskie Buty Jasności Umysłu (ang. Ionian Boots of Lucidity) – tak, z tym buildem jasność umysłu zdecydowanie podpowiada, żeby za pomocą tylko butów jak najszybciej zwiewać. Z drugiej strony, wykonano je na pamiątkę zwycięstwa Ionii nad Noxusem. Symbole są ważne w równym stopniu, jak dobry image.

Tak jak wcześniej, przedstawiamy ostateczny ekwipunek ze statystkami szanowanego mieszkańca Ionii:

Kto waszym zdaniem wygrałby w tym epickim pojedynku? Siła ioańskiej natury czy brutalność Noxusu? Jaki inny pojedynek mógłby być równie interesujący? Dajcie znać w komentarzach. Jednocześnie fanów Legends of Runeterra i lore Runeterry zachęcamy do zajrzenia na kanał Yufei na YouTube lub na jej streama.

Śledź autorów na Twitterze!
Dominika „Yufea” Stańkowska →
Bartosz „Sol” Burchardt →