Ledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Riot Games planuje produkcję seriali lub filmów pełnometrażowych w świecie Runeterry. Wiadomość ta ucieszyła każdego fana historii League of Legends, a pewnie nawet i ci mniej nią zainteresowani z chęcią zobaczyliby swoje ulubione postaci przeżywające wspaniałe przygody i wyrażające się w sposób nieco bardziej naturalny niż przez cytaty z gry.

Chociaż do momentu ukazania się pierwszej takiej produkcji minie zapewne kilka lat, możemy już zacząć spekulować, które historie pracownicy Riot Games zdecydują się nam przedstawić. A mają naprawdę setki do wyboru!
Oto subiektywna lista naszych wyborów historii ze świata Runeterry, które najbardziej nadawałaby się do rozwinięcia na dużym ekranie.

1. Inwazja Noxus na Ionię

Jest to historia, która zapewne każdemu obiła się o uszy, ponieważ jest ona związana z aż 30 postaciami z LoL-a. To daje ogromne pole do popisu dla scenarzystów takiej produkcji. Czy chcemy pokazać całość z perspektywy jednej osoby, czy może stworzyć serial, gdzie każdy odcinek pokazywałby perypetie kolejnych bohaterów? Pokazać wojnę i bitwy, w których Irelia i Master Yi walczą o wolność swojego kraju, czy raczej to, jakie owe walki wywarły wpływ na oba narody, co możemy zobaczyć w historii Akali lub Setta? Skupić się na żołnierzach, jak Riven i Kayn, czy raczej na taktykach, jak Swain i LeBlanc, rozważnie planujących każdy ruch? Inwazja na Ionię ma wiele aspektów, które zostały opisane przez twórców z Riot Games, ale mnóstwo historii pozostało nadal tylko wspomnianych lub całkowicie okrytych tajemnicą. Wielowątkowa historia, która może naprawdę dobrze wyglądać na dużym ekranie. Liczba bohaterów, którzy biorą w niej udział, jest jej ogromną zaletą, ale i wadą. Wymagałoby to zatrudnienia wielu odpowiednich aktorów, których dobranie będzie nie lada wyzwaniem. Ja zacznę i zaproponuję Marcina Dorocińskiego w roli Wielkiego Generała Noxusu. Jeżeli macie pomysły na kolejnych, to dajcie znać w komentarzach.

2. Przygody Gravesa i Twisted Fate’a

Dynamiczne duo rzezimieszków i oszustów z Bilgewater może służyć za kopalnię różnych pomysłów. Wiele osób pokochało ich interakcje w dwóch animacjach Riot Games – „Podwójnie podwójna zamiana” i „Nie zadzierajcie z Yordlami”. Ich perypetie w zaułkach Bilgewater idealnie nadają się na serial przygodowy, w którym mogliby wystąpić inni uwielbiani przez nas bohaterowie – Miss Fortune, Gangplank, a może nawet Tahm Kench. Zaginione skarby, tajemnicze kulty, potwory morskie połykające statki w całości – nic nie jest straszne mistrzowi kart Twisted Fate’owi i jego niezbyt rozgarniętemu wspólnikowi, Gravesowi (Hugh Jackman, BŁAGAM). Relacja, w jakiej pozostają wspomnieni bohaterowie, dodaje całej historii sporo pikanterii. Kto nie dałby się porwać takiej przygodzie?

3. Przygody Ezreala

O epizodach Ezraeala słyszeliśmy już wielokrotnie – niektóre istnieją jako opowiadania, wspomnienia o innych znaleźć możemy w cytatach w League of Legends i Legends of Runeterra. Widzieliśmy je też w animacjach. Najwięcej jednak z nich istnieje w postaci krótkich notatek z podróży, które kiedyś można było znaleźć na oficjalniej mapie Runeterry (teraz dostępne są w archiwach na innych stronach). Ezreal bowiem podróżował po całej krainie – odkrywał nowe wyspy, „znajdował” (wcale nie kradł!) artefakty, pił tajemnicze mikstury o dziwnych efektach ubocznych… Serial o jego przygodach w stylu Indiany Jonesa byłby świetnym sposobem na poznanie zakątków Runeterry. Kto wie, może w końcu dowiedzielibyśmy się, co zaszło między nim i Lux? Ta historia jest trzymana w tajemnicy przez zbyt wiele czasu!

4. Romans Ahri

Jeśli Riot Games zdecydowałoby się na bardziej romantyczne tory, historia Ahri byłaby pierwszą, na którą warto byłoby spojrzeć. Nie wiemy wiele o tym, jak poznała ona swojego ukochanego ani jak wyglądało ich wspólne życie. Z pewnością jednak była to burzliwa historia, pełna przeciwności i tragiczna w skutkach. Jej ukochany był artystą, co daje kreatywnym scenarzystom szerokie pole do popisu, by pokazać nam piękne i magiczne zakątki tego kraju, a także wpleść w historię wątki innych bohaterów z LoL-a. Miło byłoby także zobaczyć Ahri jako kogoś więcej niż piękną lalkę, a raczej jako samodzielną, groźną i rozdartą postać.

5. Transformacja Camille

Jest to historia, która przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych, jakie Riot Games do tej pory wypuściło. Przemyślana, emocjonująca, świetnie napisana, a także posiadająca ogromny potencjał na rozwinięcie. Jak wyglądało życie Camille, zanim poddano ją modyfikacjom? Dlaczego poświęciła wszystko, co kochała dla dobra rodziny? Na czym tak naprawdę polegała i jak wyglądała jej transformacja? Film o tym pozwoliłby nam także lepiej zrozumieć, jak działają siły rządzące Piltover oraz Zaun i zanurzyć się w ten fascynujący technologicznie świat. Moglibyśmy też dowiedzieć się więcej o Wielkiej Ewolucji, nieco przerażającej zauniańskiej religii, czczącej mechaniczne modyfikacje ciała i składającej ofiary z ludzkich kończyn. A jej święta figura wygląda zastanawiająco podobnie do Camille…

Co sądzicie o naszych propozycjach? Jakie historie Wy chcielibyście zobaczyć jako filmy i seriale? Kto powinien dołączyć do Marcina Dorocińskiego? Dajcie znać w komentarzach! Jeśli pragniecie pogłębić swoją wiedzę o uniwersum Runeterry, to zajrzyjcie na kanał Yufei na YouTube lub na jej streama.

Śledź autorów na Twitterze!
Dominika „Yufea” Stańkowska →
Bartosz „Sol” Burchardt →