Według najnowszych doniesień portalu esportmaniacos.com, Paweł „Czekolad” Szczepanik miałby zagrać w przyszłym sezonie LEC w barwach Excel Esports.

European Masters nazywane jest przez niektórych przepustką do League of Legends European Championship. Tegoroczna edycja może okazać się tego najlepszym przykładem. Według doniesień w przyszłym sezonie najważniejszej ligi Europy zagra Paweł „Czekolad” Szczepanik, który jest już czwartym graczem AGO ROGUE łączonym z LEC. Dotychczas nie pojawiły się jeszcze żadne informacje dotyczące Pawła „Woolite'a” Pruskiego.

Bestia z Barczewa, bo taki przydomek otrzymał Czekolad za sprawą swoich występów na Summoners Rift, miałby podpisać kontrakt z Excel Esports. Zespół reprezentujący tę organizację w minionym sezonie zajął siódmą pozycję, rzutem na taśmę ustępując miejsca Schalke 04, które dokonało niemożliwego wygrywając siedem gier z rzędu. Nie trzeba więc wyjaśniać dlaczego włodarze Excel decydują się na zmiany.

Przypomnijmy, że trzech innych graczy z AGO ROGUE ma znaleźć się w LEC. Adrian „Trymbi” Trybus miałby zostać awansowany do pierwszego składu Rogue, Team Vitality miałoby być zainteresowane Mathiasem „Szygendą” Jensenem, zaś Nikolay „Zanzarah” Akatov ma trafić do obecnego Astralis. Tak duże zainteresowanie zawodnikami występującymi w minionym sezonie w Ultralidze jest wygranie EU Masters.