Kilkanaście dni temu Czekolad wraz z Tore wyleciał z Excel Esports. Norweg szybko został ogłoszony w składzie akademii MAD Lions. Natomiast o Polaku mówiło się, że dołączy do mouesports i dziś plotki się potwierdziły.

Paweł „⁠Czekolad” Szczepanik ma za sobą świetny 2020 roku, ponieważ brylował w składzie AGO Rogue. Za to ten wygrał prawie wszystko, co się dało, w tym letni split EU Masters. Potem polski środkowy dołączył do Excel Esports i zapowiadało się, że może być to wielka szansa na rozwój. Ten epizod jego kariery potoczył się jednak inaczej. XL zajęło ósme miejsce w LEC, a sam Czekolad grał nieźle, aczkolwiek na pewno nie był najgorszy w drużynie. A o Tore i Danie mówiło się, że nie zasługują na miejsce w głównej lidze europejskiej. Brytyjska organizacja nawet promowała Polaka, wypuszczając piżamki i lizaki z jego twarzą, więc wszyscy byli przekonani, że zostanie najdłużej. Aż do najpierw plotek, a następnie oficjalnej informacji, że wylatuje ze składu.

Taką okazję wykorzystało mouesports, czyli drużyna, z której niedawno odszedł Lider. Niemiecka formacja ma za sobą dobrą wiosnę, gdyż zdobyła wicemistrzostwo Prime League. Natomiast na EUM doszła do półfinału, gdzie po zaciętym starciu przegrała 1-2 z BTXL. Dziś MOUZ opublikowało na swoich mediach społecznościowych informację o dołączeniu Czekolada i kamiliusa. Odnośnie do polskiego środkowego myślę, że gra na poziomie bardzo zbliżonym do Lidera, a może nawet lepszym, więc może być to dobra zmiana. Natomiast Słowak kamilius grający na pozycji wspierającego zastąpi Enjawve. Ciężko powiedzieć czy dobrze to poskutkuje, gdyż obaj jak na razie grali miernie w tym roku. Dlatego podoba mi się posunięcie mousesports, ponieważ nie zwolnili Francuza, a pozostawili w składzie jako rezerwowego. Także, jeśli wszystko potoczy się dobrze, to uważam, że jest to skład z potencjałem na zdominowanie sceny ERL.

Na razie skład mousesports na letni split prezentuje się tak, aczkolwiek dziś szeregi formacji opuścił Realistik, a jeszcze nie wiadomo kto będzie nowym trenerem.

  • 🇩🇪 Max „⁠Satorius” Günther
  • 🇳🇱 Milo „⁠Pridestalkr” Wehnes
  • 🇵🇱 Paweł „⁠Czekolad” Szczepanik
  • 🇧🇾 Ilya „⁠Gadget” Makavchuk
  • 🇸🇰 Kamil „⁠kamilius” Košťál
  • 🇫🇷 Solal „⁠Enjawve” Accary (rezerwowy wspierający)