Niedzielny wieczór przyciągnął uwagę europejskich sympatyków League of Legends za sprawą spotkań dogrywkowych European Masters. Tuż po dwóch tie-breakach rozlosowano pary ćwierćfinałowe.

Grupa B letniej odsłony European Masters 2020 jako jedyna z głównego etapu turnieju wymagała dodatkowych spotkań, aby ostatecznie rozstrzygnąć kwestię dystrybucji miejsc w play-offach. Ostatecznie wyniki dwóch spotkań – w tym jednego z udziałem AGO ROGUE – udowodniły wyższość rodzimej formacji nad resztą stawki, a także zapewniły awans Team GamerLegion. Co ciekawe, niemiecka formacja odniosła bezpośredni triumf nad hiszpańskim Movistar Riders.

Niedługo po ostatniej eksplozji Nexusa przystąpiono do losowania ćwierćfinałowych par europejskich mistrzostw. Na wstępie należy ostudzić zapał wszystkich pragnących finału z udziałem dwóch polskich drużyn. Pozostałe w turnieju AGO ROGUE oraz K1CK Neosurf w wyniku losowania zostały umieszczone w tej samej części drabinki. W przypadku triumfu obu z nich, na co z pewnością każdy z nas liczy, powtórkę z wielkiego finału Ultraligi zobaczymy już na poziomie półfinałów. Pierwszymi rywalami wymienionych ekip będą kolejno Misfits Premier oraz mousesports. Warto także zaznaczyć, że są to spotkania w formacie best of three – do dwóch wygranych map.

Pełen terminarz ćwierćfinałowych spotkań European Masters wygląda następująco:

  • Wtorek, 18:00 – Vodafone Giants vs Team GamerLegion
  • Wtorek, 21:00 – LDLC OL vs GamersOrigin
  • Środa, 18:00 – AGO ROGUE vs Misfits Premier
  • Środa, 21:00 – mousesports vs K1CK Neosurf

Patrząc na nazwy wymienionych drużyn, nie sposób zauważyć, że baraże EU Masters cieszą się frekwencją polskich zawodników. Oprócz wymienionych powyżej reprezentantów Ultraligi nie można także zapomnieć o Tobiaszu „Agresivoo” Cibie występującym w barwach Misfits Premier, jak również Robercie „Erdote” Nowaku spod szyldu Vodafone Giants.

Pełna transmisja z play-offów European Masters dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.