Do gry został wprowadzony najnowszy patch 9.18. Jest to przedostatnia łatka przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Europie, które odbędą się już w kolejnym miesiącu. One za to będą rozgrywane już na patchu 9.19.

Nowa łatka najbardziej raczej uderzy w graczy środkowej i górnej alejki. Głównie ze względu na nerfy, które są kierowane w bohaterów granych na tych częściach mapy. Mowa tutaj między innymi o Aatroxie, którego umiejętność Q i bierna zostały znacznie osłabione. Zmianami zostali dotknięci również tacy bohaterowie jak Akali, która na nowym patchu nie zadaje już tyle obrażeń ze swojej Rki.

Największe poprawki zostały wprowadzone pod względem gry na najsłodszym bohaterze w grze – Teemo. Umiejętności Yordle'a zostały odrobinę polepszone, dlatego ich populacja na Summoner's Rift najprawdopodobniej zwiększy się w nadchodzących tygodniach – radzimy uważać na grzyby w dżungli.

Patch ten za dużo nie wprowadza, ale nie takie jest jego zadanie. Przed takim wydarzeniem jak Worldsy ma on wprowadzić ostatnie poprawki i zmiany w balansie rozgrywki. Przed nimi jeszcze jedna z łatek, która wejdzie już za dwa tygodnie. O wszystkich zmianach możecie za to przeczytać w oficjalnej rozpisce od Riot Games.