Najnowsza łatka wejdzie na serwery 13 maja, jednak już teraz możemy powoli spodziewać się, na czym skupią się deweloperzy gry w najbliższych aktualizacjach.

W najbliższych aktualizacach zespół balansujący od Riotu, zamierza skupić się na zdaniem wielu najważniejszej, środkowej alejce w grze. Trudno w sumie oprzeć się temu stwierdzeniu, wystarczy spojrzeć, ilu kluczowych zawodników w historii LoLa było właśnie mid lanerami. Faker, Bjergsen, Caps/Perkz to tylko niektórzy z nich. Niefortunnie dla graczy mid lane'a, wprowadzone zmiany mają być głównie nerfami.

W ostatnim Gameplay Thoughts, deweloperzy League of Legends przyznali się do nowego w podejścia, w którym skupią się między innymi na midzie. „Top się strasznie rozwinął na dobre, a dżungla jest potężna, naszym kolejnym celem jest poprawienie mida i bota”. Mark „Scruffy” Yetter nie zdradził, którzy bohaterowie powinni się spodziewać zmian, jednak zaznaczył, że będzie z zespołem zmuszony do korekty kilku mechanik w taki sposób, który nie wpłynie na topa.

Poza bezpośrednimi łatkami czempionów ze środkowej alejki, Yetter uchylił rąbek tajemnicy co do systemu rankingowego. Nowy algorytm nad którym pracuje Riot, będzie miał za zadanie szybszą ocenę realnych umiejętności gracza. Dzięki temu na równym poziomie prędzej będą im dobierani odpowiedni współzawodnicy, jak i rywale. Zmniejszy to także ilość czasu, którą muszą spędzić smurfy w poziomie poniżej ich realnego skilla.

Kiedy można się spodziewać zmian? Tutaj również niestety, nie znamy konkretnej odpowiedzi, daty. Aczkolwiek Scruffy zaznaczył, że Riotowi zależy na pełnym wprowadzeniu ich w trakcie lata, dlatego też, na Worldsy możemy spodziewać się innej mety, niż dotychczas. O ile w ogóle się odbędą.