Już w pierwszej kolejce było kilka ciekawych spotkań, które z pewnością zachęcają do dalszego oglądania. Za to już dziś rusza drugi tydzień zmagań i dwa mecze z liderami rozegra również mocne PDW.

Po pierwszej kolejce Alior Bank Ultraliga Mistrzostwa Polski prowadzą AGO Rogue i Team ESCA Gaming z bilansami 2-0. Ci pierwsi zagrali bardzo dobre League of Legends z K1CK oraz DV1, ale tego można było się spodziewać. Natomiast Team ESCA Gaming zaskoczyła wielu fanów polskiej sceny. Najpierw ekipa Dawidsonka wygrała z Illuminar Gaming po wyskalowaniu się, a potem pokonała Komil&Friends w przekonującym stylu. Sam środkowy zagrał dwie perfekcyjne gry, za co dostał zasłużone nagrody MVP. A jego formacja prezentuje ciekawy, odmienny styl od reszty. Zwykle w takich słowach mówiło się o agresywnych ekipach, jednak oni są tego przeciwnością. Także ciekawe jak zaprezentują się w meczach na lepsze drużyny, które umieją przycisnąć, a taki odbędzie się w środę, gdyż ich przeciwnikiem będzie PDW.

Pozytywnie zaprezentowały się również Komil&Friends, Gentlemen's Gaming oraz Illuminar Gaming z rekordami 1-1. Taki sam wynik ma co prawda też PDW, aczkolwiek oni dysponują lepszym na papierze składem i powinni lepiej snowballować, a na IHG popełnili sporo błędów. Tabelę zamykają K1CK i devils.one, a w drugiej kolejce będą mogli pokazać swoje lepsze oblicze.

Najciekawszym spotkaniami drugiej kolejki są starcia PDW z AGO Rogue i Team ESCA Gaming. Jednak również mecze zespołów środka tabeli będą emocjonujące. W tym Gentlemen's Gaming kontra Illuminar Gaming oraz Komil&Friends kontra devils.one. Jedno jest pewne, tak wyrównanego startu Ultraligi jeszcze nie było. A jak K1 i DV1 pokażą, co potrafią, to zrobi się jeszcze goręcej.

Tak prezentuje się pełny terminarz tego tygodnia Ultraligi:

Wtorek:

  • 17:30 Illuminar Gaming vs Gentlemen's Gaming
  • 18:30 PDW vs AGO Rogue
  • 19:30 Komil&Friends vs K1CK
  • 20:30 Team ESCA Gaming vs devils.one

Środa:

  • 17:30 Komil&Friends vs devils.one
  • 18:30 PDW vs Team ESCA Gaming
  • 19:30 Illuminar Gaming vs K1CK
  • 20:30 AGO Rogue vs Gentlemen's Gaming