Aż trzy pary ćwierćfinałowe letniej edycji EU Masters 2022 są niezwykle ciekawe. Tylko LDLC OL powinno rozgromić Dusty, a w pozostałych spotkaniach możemy się spodziewać nawet pięciomapowych serii. Ponadto w półfinałach nie zobaczymy samych ekip z LFL'a.

🇫🇷 GameWard vs 🇬🇧 X7 Esports

Już w pierwszym spotkaniu play-offów EU Masters będziemy świadkami ciekawego starcia. GameWard w końcu podejmie mocniejszego rywala, jakim jest X7 Esports. Lekkim faworytem do zwycięstwa jest ekipa Czekolada, gdyż w tym turnieju na 14 map przegrała tylko jedną. Jednak właśnie warto pomówić o klasie ich przeciwników. Jakimikolwiek wyzwaniami były BISONS ECLUB oraz Dusty, które myślę, że i tak stoją poziom niżej od czołówki tego turnieju. Natomiast X7 to pełnoprawny kandydat do zajęcia dobrego miejsca. Brytyjska formacja co prawda przegrała z DY finale NLC, aczkolwiek była to wyrównana, pięciomapowa seria. Za to na EUM Kasing i spółka dwukrotnie w dobrym stylu pokonali AGO Rogue i raz nawet wygrali z LDLC OL.

🇫🇷 LDLC OL vs 🇮🇸 Dusty

Drugie starcie już nie niesie za sobą większej historii. Zdecydowanym faworytem jest LDLC OL. Francuzi zwyciężyli w swoim regionie 3-2 z Vitality.Bee oraz 3-1 z Team BDS Academy. A także wygrali swoją grupę na tym EU Masters, bez większego problemu ogrywając RGO i X7 w drugim dniu. Natomiast Dusty jest sensacyjnym mistrzem ligi północnej, aczkolwiek warto wspomnieć, że w regionie wygrywało dwukrotnie 3-2 po zaciętych seriach z JDXL i X7 Esports. Natomiast na EUM jeszcze nic nie pokazali, wygrali jedynie z włoskim Macko i z osłabionym Schalke 04. A porównywać siły tych dwóch regionów, to jak porównywać LPL do LCS'A.

🇫🇷 Team BDS Academy vs 🇫🇷 Vitality.Bee

Najmocniej na papierze wygląda francusko-francuskie starcie. LFL to od dwóch lata najlepsze liga na scenie ERL, a w tym roku jest nie do przebicia. Podczas wiosennego splitu do półfinału EU Masters dotarły aż trzy ekipy z tego regionu, z czego dwie spotkały się w wielkim finale. Wtem Vitality.Bee odpadło w półfinale po porażce 2-3 z Karmine Corp. Natomiast Team BDS Academy uległo już w fazie grupowej, co było sporym rozczarowaniem. Teraz jednak BDSA nie zrobiło sobie urlopu przed tym turniejem i wygląda dużo lepiej. Erdote i spółka wygrali wszystkie sześć spotkań grupowych. Za to VITB nie poradziło sobie aż tak dobrze, gdyż przegrało na Giants oraz UOL Sexy Edition. Jednak JacTroll i spółka zawsze byli mocni w seriach BO5.

🇩🇪 UOL Sexy Edition vs 🇪🇸 Team Heretics

Ostatnia odsłona ćwierćfinałów letniej edycji EU Masters 2022 również zapowiada się bardzo ciekawie. Zdecydowanie najlepsza niemiecka formacja podejmie zdecydowanie najlepszy zespół z ligi hiszpańskiej. USE w fazie grupowej przegrało jedynie jedną mapę na Vitality.Bee, a TH dwie mapy na Team BDS Academy. Także szykuje się bardzo wyrównane starcie, w którym lekkim faworytem są Jednorożce. Natomiast z perspektywy polskiego fana mam nadzieję, że iBo i Zwyroo staną na wysokości zadania.