Za nami czwarty dzień zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series. W walce o awans pozostało już tylko pięć zespołów. Niestety nie ma wśród nich drużyn z Polakami w składzie.

Reign 0-1 Red Bull

Reign zdecydowało się w tym spotkaniu wybrać Aatroxa. R.B. widząc ten pick przeczytało założenia przeciwników, że ci będą grali dookoła górnej lini i Moojin zdecydował się od początku spotkania pomagać Thalowi. To była bardzo dobra decyzja, świetny counter-gank dał potężną przewagę Jaycowi, który chwile potem wykorzystał ją teleportując się na bota. Dobre spotkanie rozegrał także Kasing, którego Rakan rotował po całej mapie. Red Bull bez większych przeszkód pokonało Reign gwarantując sobie awans do play-off.

Euronics Gaming 1-0 MnM Gaming

Euronics bardzo pewnie rozpoczęło spotkania od zdobycia pierwszej wieży na dolnej lini i dokonania lane-swapu. To pozwoliło im zabezpieczyć Rift Heralda i jeszcze bardziej powiększyć swoje prowadzenie. Świetne spotkanie rozgrywał Ination, który zdominował wrogiego junglera i sprawił, że gra MnM zaczęła się układać jeszcze gorzej. MnM jednak nie oddawało pola przeciwnikom. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Wielkiej Brytanii w tym spotkaniu był grający Irelią, Rifty. To było, jednak za mało by pokonać świetnie dysponowane tego dnia Euronics, które pewnie wygrało wszystkie walki drużynowe i całe spotkanie.

Millenium 0-1 Wind And Rain

WAR czuło się bardzo pewnie w champion select wybierając kompozycje opartą na mocnym snowballu. Uwagę przykuła przede wszystkim Akali wybrana na topa, jak i Kassadin na midzie. WAR jednak już od pierwszych minut spotkania udowadniało przeciwnikom, kto ma lepsze macro game kontrując wszystkie zagrania Narroha i budując sobie sporą przewagę. Wykorzystując dwa teleporty Win And Rain około 20 minuty przeszło do ustawienia 1-3-1, na które Millenium nie miało żadnej odpowiedzi. Było to jedno z najszybszych spotkań tegorocznych kwalifikacji do Challenger Series, gdyż zostało zakończone po 23 minutach.

AGO Gaming 0-1 Team LDLC

Początek spotkania wyglądał dobrze dla AGO. Oprócz dużego błędu przy first bloodzie dla LDLC to Babunia rozgrywał dobre spotkania i swoimi gankami zapewnił przewagę AGO. Wczesnego etapu gry dobrze wspominać nie będzie Eika, którego Yasuo był częstym obiektem ganków Wicemistrza Polski. Gra była niesamowicie wyrównana, jednak to AGO cały czas miało przewagę w złocie oscylującą pomiędzy 1000 a 3000. LDLC podjęło bardzo ryzykownego nashora, który został skradziony przez Babunię i kiedy wydawało się, że AGO zmierza po drugą wygraną w tym turnieju popełnili tragiczny błąd. Hosan został złapany w stun od Barda po czym od razu pojawiło się podbicie i ultimate od Yasuo to wystarczyło by wyeliminować AD Carry AGO. Chwile potem ujrzeliśmy perfekcyjny ultimate Barda, który pozwolił Crowniemu zabić kolejnych przeciwników. LDLC zdołało wygrać walkę w sytuacji 3 vs 5 i kompletnie odwrócić losy spotkania. LDLC zapewniło sobie tą wygraną awans do playoffów, gdzie zmierzą się z Red Bull.

KIYF eSports Club 1-0 Beautiful Talented Men

BTM po poddaniu spotkania na Trickd wczoraj zdecydowało się kontynuować udział w CSQ. Na niewiele się to zdało, gdyż KIYF od początku meczu dominowało nad rywalami. Drużyna z EUNE wytrzymała łącznie 20 minut 40 sekund zanim ich nexus eksplodował po raz trzecim w tym turnieju.

Team Kinguin 0-1 Trickd Esports

W meczu ostatniej szansy Kinguin zdecydowało się po raz kolejny zagrać kompozycje skupioną pod wspieraniu Ashe i wykorzystaniu jej siły w środkowym etapie gry. Świetne spotkanie rozegrał Takki, który idealnie kontrolował pozycję Dana, zapewniając swojej drużynie przewagę. Kinguin przegrywając w rotacjach we wczesnym etapie gry nie miało możliwości wykorzystać swojego momentu siły i zostało zmuszone to bardzo defensywnej gry. To było w smak Trickd, którzy natychmiastowo przekuli to w kontrolę wizji. Dla Kinguin jedyną możliwością wygrania spotkania stało się wyciągniecie przez Dana grającego Zaciem wrogiego ADC. Niestety Trickd było zbyt czujne i nie dopuścili wrogiego junglera do swojego strzelca. Trickd jutro rozegra spotkanie z KIYF, które zadecyduje kto trafi do fazy play-off.