Faza grupowa zamkniętych kwalifikacji Challenger Series już za nami. Wiemy już z kim zagra Team Kinguin w walce o awans do drugiej najważniejszej ligi europejskiej. Już jutro podejmą walkę z Nerv, natomiast Fnatic Academy zagra z Team Forge.

W trakcie dzisiejszego dnia rozgrywek zamkniętych kwalifikacji Challenger Series mieliśmy poznać odpowiedź na jedno pytanie – kto zagra z kim w fazie playoffów. Znaliśmy już wszystkie drużyny, które zmierzą się ze sobą w kolejnym etapie, jednak wciąż czekaliśmy na informację o parach, które zmierzą się ze sobą już jutro.

W tym momencie wiemy już, że Team Kinguin zagra z Nerv, natomiast Team Forge podejmie Fnatic Academy. Nie da się ukryć, że na tym etapie rozgrywek trudno jest typować która z drużyn ma największe szanse na zwycięstwo. Istotną zmianą w porównaniu do fazy grupowej jest oczywiście zmiana formatu na BO5. Nie jest to tak losowy system jak w przypadku BO1. Dzięki temu każda z drużyn będzie mogła pokazać wszystko na co ją stać.

Przeciwnik Team Kinguin to drużyna, która w poprzednim splicie występowała w Challenger Series. Nie była to jednak udana przygoda, bowiem w trakcie pięciu spotkań udało im się wygrać jedynie dwie mapy (przeciwko Millenium oraz Team Forge). W listopadzie ubiegłego roku zmieniono całkowicie skład zespołu, co miało pozwolić drużynie na znalezienie odpowiedniej formy.