Dzisiaj czeka nas ostatni dzień zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series – szansę na finał ma tylko 5 drużyn. Wśród nich znajduje się Team Kinguin, które zapewniło sobie wyjście z grupy już wczoraj.

Początek dzisiejszych rozgrywek będzie miał polski akcent. W pierwszym spotkaniu Bobaski zmierzą się z ASUS ROG Army. Żadnemu z zespołów nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa, a nasi rodacy nie byli wczoraj w stanie wystawić pełnego składu i poddali mecz przeciw Fnatic Academy. Mamy nadzieję, że dzisiaj będzie inaczej, a Bobaski pokażą, że potrafią wygrać chociaż jedną honorową grę. W drugim spotkaniu będzie już bardzo gorąco – o pierwsze miejsce w grupie walczyć będą Team Kinguin i Team Forge. Obie drużyny mają po 3 zwycięstwa oraz jedną porażkę. Jeżeli Polakom uda się pokonać przeciwników, zapewnią sobie najwyższą możliwą lokatę.

W następnym meczu zmierzą się ze sobą Euronics Gaming oraz Team-LDLC. Obie ekipy mają po dwie wygrane i przegrane, lecz ich szanse na wyjście z grupy zostały przekreślone. Spotkanie ma więc charakter bardziej towarzyski niż poprzednie. Pomimo tego z pewnością będzie zacięte oraz na przyzwoitym poziomie. Kolejny mecz może nie być już tak dobry – Team Larssen podejmie Alternate aTTaX. Oba zespoły zamykają tabelę w grupie B i jedyne o co walczą to honor. Na szczęście po spotkaniu tych ekip nastąpi bardzo emocjonujący pojedynek. Fnatic Academy zmierzy się z Nerv. Wynik tego meczu przesądzi, która z tych dwóch drużyn wyjdzie ze swojej grupy na pierwszym miejscu, a która na drugim. Z pewnością będzie to jedna z lepszych gier w zamkniętych kwalifikacjach do Challenger Series. Rozgrywki ostatniego dnia fazy grupowej turnieju zamkną Tricked eSports, którzy podejmą Team AlienTech. Spotkanie to jest o tyle ważne, że w przypadku gdy wygra Team AlienTech, a Team Forge poniesie porażkę w meczu przeciw Team Kinguin, to na drugim miejscu w grupie uplasują się właśnie portugalczycy. Jeżeli jednak AT nie uda się odnieść zwycięstwa, albo gdy 4G pokonają Polaków, to z grupy wyjdą Team Kinguin oraz Team Forge.