Cóż to był za wieczór! Początek otwartych kwalifikacji Challenger Series okazał się być dość dobry , choć nie wszystkie polskie drużyny awansowały do kolejnej fazy. Dziś rozpocznie się także przygoda Team Kinguin.

Zaczynając od samej góry drabinki – niestety, ale Nothing To Lose uległo mCon Logitech G (0:2). Wielu spodziewało się takiego wyniku tego starcia, choć po cichu mogliśmy liczyć na zaskoczenie ze strony ekipy Bubnika. Podobnie zresztą jak w przypadku Świdrujących Tygrysów, które walczyły przeciwko Late Game Kings z Mateuszem „Kikis” Szkudlarkiem w składzie, będącym tak naprawdę akademią Fnatic. Tygrysy także przegrali takim samym wynikiem jak Nothing to Lose.

Sukcesem natomiast będą na pewno wygrane Team Rebels, Out of Mind oraz AGO Gaming. Zdobywcy drugiego miejsca podczas GeForce Cupa stawiani byli w pozycji faworyta, co widać było także w trakcie całego spotkania. Bardzo słaby mecz w wykonaniu junglera Other People pozwolił Rebelsom na wykorzystanie przewagi. Fenomenalnie zaprezentował się Artur „Arteemo” Sarnowski grający Orianną oraz Vladimirem.

Odwołany został natomiast mecz Out of Mind, które mierzyć się miało z FTW StreakNation. Portugalczycy nie byli w stanie rozegrać swojego spotkania, dzięki czemu ekipa Damiana „Wysek” Adamczyka awansowała do kolejnej rundy.

Dziś w walce zobaczymy także AGO Gaming, które pod przewodnictwem Bartosza „Babunia” Dzikowskiego zwyciężyło przeciwko myRevenge e.V. Hungary (2:1). Mimo bardzo dobrego pierwszego spotkania, które zakończyło się już po dwudziestu czterech minutach, to w drugiej grze nie udało się zamknąć wyniku. Nieudany splitpush doprowadził ostatecznie do pogubienia się polskiej formacji, przez co Węgrom udało się wyrównać wynik spotkania. Dopiero po trzeciej mapie mogliśmy odetchnąć z ulgą i cieszyć się z trzeciego zespołu, który awansował do kolejnej rundy eliminacji.

Dzisiejszy dzień także będzie bardzo owocny w interesujące spotkania. W kwalifikacjach na serwerze EUW zmierzą się ze sobą Team Rebels z Ecorp Glorius, które będzie na pewno bardzo intensywnym i interesującym meczem. Polacy nie są stawiani tutaj w pozycji faworyta, choć możemy być pewni, że nie odpuszczą do samego końca. Pierwszy mecz w kwalifikacjach zagra także Out Of Mind, które mierzyć się będzie z ASUS NextGaming. Nie wiadomo w jakiej formie znajduje się obecnie drużyna stworzona przez Patryka „P4key” Jończyka, lecz na pewno będą musieli dać z siebie wszystko, aby przejść dalej. O ćwierćfinał zagra również AGO Gaming. Tym razem czeka na nich NeverBack Gaming, które przeszło do 1/8 bez rozegrania żadnego meczu.

Oprócz spotkań na serwerze EUW rozpoczną się także kwalifikacje na EU NE. Tutaj znajdziemy o więcej polskich zespołów. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście Team Kinguin, prowadzone przez Adriana „hatchy” Widerę. W pierwszej rundzie eliminacji spotkają się z inną polską formacją – Super Druzyna. Oprócz tego w walce o jedyne miejsce w zamkniętych kwalifikacjach Challenger Series powalczą: Optimistic Players, Digital Paradox-Mountain, Infinite eSports, YOLO A CO MI TAM oraz DgPx.Infernal.

Harmonogram spotkań polskich drużyn w Challenger Series Open Qualifier:

EUW (trzecia runda):

19:00 – Ecorp Glorious – Team Rebels
19:00 – ASUS NextGaming – Out of Mind
19:00 – AGO Gaming – NeverBack Gaming

EU NE (pierwsza runda):

19:00 – Super Druzyna – Team Kinguin
19:00 – Optimistic Players – Digital Paradox-Mountain
19:00 – Infinite eSports – One Piece eSports
19:00 – Fury Gaming EU – YOLO A CO MI TAM
19:00 – Fraternitas LoL – DgPx.Infernal