Po trzech pierwszych kolejkach w Ultralidze już wiemy całkiem sporo. Z pewnością nie zaskakuje to, że AGO Rogue idzie po mistrzostwo. Natomiast warto też pomówić o reszcie drużyn w lidze Polski i krajów Bałtyckich.

O sile Ultraligi z pewnością stanowią trzy zespoły. Głównym jest AGO Rogue, które widocznie jest aktualnie w nie najlepszej formie. Natomiast mimo to zajmuje pierwsze miejsce z rekordem 6-0. Także jak Lucker i spółka poprawią swoją grę, to będą nie do zatrzymania. Pozostałymi dwoma najmocniejszymi formacjami są zaś Illuminar Gaming i Zero Tenacity. W bezpośrednim starciu wygrało Z10, aczkolwiek wyżej w tabeli znajduje się IHG. Natomiast obie ekipy stać na dobre występy od początku do końca gry. U obu widać pomysłowość i zgranie, więc są na razie faworytami do awansu na EU Masters.

Solidnie wyglądają również Iron Wolves i Goskilla. Litewskie zespoły zaczęły split bardzo słabo, ale w ostatnich meczach zaczęły udowadniać swoją wartość. IW i GSK miały mecze, w których świetnie przeprowadziły egzekucje swoich kompozycji. A aktualnie plasują się czwartej pozycji z bilansem 3-3. Ex aequo z nimi jest również devils.one po dwóch zwycięstwach w ostatniej kolejce, aczkolwiek uważam, że Diabły maksymalnie awansują do play-offów. Te są celem minimum dla Forsaken, a Mystiques i spółka na razie grają kiepsko i już według plotek szykują się zmiany.

Komil&Friends, Gentlemen's Gaming i Team ESCA Gaming to zaś reszta stawki, która nie powinna się liczyć w walce o nich. Natomiast ci pierwsi próbują coś zmienić w swojej grze i wczoraj szeregi KnF zasilił Witek, który zastąpi Yuta'e. Wszystko się okaże dziś i jutro, a tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia czwartej kolejki Ultraligi:

  • 17:00 Iron Wolves vs Gentlemen's Gaming
  • 18:00 Komil&Friends vs Illuminar Gaming
  • 19:00 devils.one vs Goskilla
  • 20:00 AGO Rogue vs Team ESCA Gaming
  • 21:00 Zero Tenacity vs Forsaken