Przyszłej nocy rozpocznie się przedostatni tydzień rozgrywek na amerykańskim gruncie. Pomimo trzech zespołów pewnych występu w play-offach, wciąż trudno powiedzieć, kto wygra wyścig po pozycje lidera i jak będzie wyglądać ósemka, która wystąpi w fazie pucharowej.

Na inauguracje ósmej kolejki rozpędzone Team Liquid podejmie Dignitas. Tactical i spółka wyglądają jak poważny kandydat na lidera i mistrza letniej edycji LCS, zwłaszcza po pokonaniu Cloud9 w zeszłym tygodniu. Dla Dignitas za to każda wygrana jest na wagę złota, ze względu na beznadziejną pozycję w tabeli. Jednakże, zdobycie punktu z Liquid będzie jednym z trudniejszych zadań dla nich w końcówce sezonu. Tuż po nich na Summoner's Rift pojawią się Team SoloMid oraz Evil Geniuses, którym zależy na jak najlepszym rozłożeniu w środku tabeli.

Niezwykle ciekawym wyścigiem do śledzenia będzie właśnie ten pomiędzy podopiecznymi Jatta i Reapereda. Obie ekipy posiadają wynik 11-3, zajmując ex aequo pierwszą lokatę. Broniący tytułu mistrzowie zmierzą się w tym tygodniu z Golden Guardians oraz Team SoloMid. Nie będą to najłatwiejsi rywale, ale dla zespołu, który stawia siebie w pozycji najlepszego w lidze, nic nie powinno być niewykonalne.

Start pierwszej gry o godzinie 03:00 w nocy czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.