Wyjaśniła się pozycja Jakuba „Cinkrof” Rokickiego oraz Ireneusza „Iluzjonist” Opalińskiego w Origen. Wiemy już, że jungler będzie pełnić ważną rolę w pierwszym składzie, a support zostanie rezerwowym zawodnikiem.

Coraz więcej emocji wzbudza obecna forma Origen w EU LCS. Plotki dotyczące przejścia jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników, Jakuba „Cinkrof” Rokickiego, do najgorszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie w końcu zostały potwierdzone. Jak informowaliśmy kilka dni temu dołączył on do Origen, lecz nie wiadomo było jeszcze kiedy w końcu zobaczymy go jako pełnoprawnego zawodnika. W końcu wszelkie wątpliwości rozwiała sama organizacja, która ogłosiła transfer na swoim fanpage na Facebooku.

Jak wynika z oświadczenia, Cinkrof trenuje już z drużyną w ich gaming house'ie. Jego debiut zaplanowany jest na spotkanie z Team Vitality, które odbędzie się w najbliższy czwartek. Miejsce rezerwowego junglera przejmie Cyanide, który znany jest głównie z występów w legendarnym składzie Fnatic razem z sOAZem czy xPeke. Zawodnik, który do tej pory pełnił tę funkcję, Wisdom, opuścił zespół i najprawdopodobniej wróci do Korei.

Wyjaśniła się także sytuacja Ireneusza „Iluzjonist” Opalińskiego, który także przymierzany był do pierwszego składu Origen od dłuższego czasu. Miejsce to zajął xPeke, po tym jak zespół opuścił Hiiva. Zawodnik hiszpańskiego składu Origen będzie pełnić rolę rezerwowego, ale jak stwierdził w swoim oświadczeniu, jest gotowy na grę dla głównego zespołu.