Po bardzo udanej przygodzie w Penguins Mafia Jakub „Cinkrof” Rokicki postanowił poszukać nowych wyzwań. Jak informował wcześniej – pozostał w lidze hiszpańskiej, gdzie grać będzie dla ThunderX3 Baskonia.

Fenomenalny split w wykonaniu Jakuba „Cinkrof” Rokickiego w barwach Penguins Mafia pozwolił mu na wyrobienie sobie marki na hiszpańskim rynku. Wielu określało go jako najlepszego junglera tamtejszych rozgrywek, a sami organizatorzy nagrodzili nagrodą dla najlepszego zawodnika ligi. Dzięki swojej wyróżniającej się postawie władze ThunderX3 Baskonia postanowiły zakontraktować Polaka.

W związku z dość słabym splitem tej drużyny postanowiono stworzyć nowy skład, który mógłby walczyć o zwycięstwo w Divisia de Honor. Ze starego składu pozostał jedynie Jorge „Werlyb” Casanovas, znany z bycia zmiennikiem we Fnatic. W lesie zobaczymy wymienionego już wcześniej Jakuba „Cinkrof” Rokickiego. Środkowa aleja natomiast należeć będzie do jednego z najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich graczy, Isaaca „Xpepii” Floresa. Dolna aleja przeznaczona jest dla Jesusa „Falco” Pereza na pozycji supporta. Nie wiadomo jeszcze kto zagra na AD Carry, jednak prawdopodobnie będzie to Kristoffer „P1noy” Pedersen.

Poprzedni split nie był udany dla Baskonii. Regularny split zakończyli zdobywając szóste miejsce, co jest bardzo słabym wynikiem jak na oczekiwania pokładane w zespole. Podczas Final Cupa ulegli Penguins Mafia, byłej drużynie Cinkrofa, dzięki czemu zajęli 5-8. miejsce podczas finałów ligi.