Plotki się potwierdziły i Chovy oraz Lehends dołączyli do Gen.G. Zapowiada się, że ich drużyna będzie głównych faworytem do mistrzostwa LCK. Jest to skład z olbrzymim potencjałem.

Przy takiej wiadomości przypominają się czasy Griffin. Chovy i Lehends grali ze sobą w tej organizacji cztery splity. W tym pierwszym wygrali koreańskie challenger series i awansowali do LCK, a już w drugim zdobyli wicemistrzostwo, przegrywając 2-3 w finale z KT Rolster. Jednak do awansu na Worldsy trochę zabrakło.  Dlatego jeszcze lepiej wyglądał 2019 rok w ich wykonaniu. Dwukrotnie zajęli drugie miejsce w LCK, a lepsze było tylko SKT T1, co dało im awans na mistrzostwa świata. Warto też wspomnieć, że do tego sukcesu przyczynił się Doran, który według wielu, gdyby grał w głównym składzie na Worldsach, to GRF odniosłoby lepszy wynik niż ćwierćfinał.

Także w składzie Gen.G na sezon 2022 jest aż trzech byłych graczy GRF, co z pewnością przyniesie dobre skutki, jeśli chodzi o zgranie. A Chovy nieprzerwanie od kilku lat jest nazywany najlepszym lub jednym z najlepszych zawodników na świecie. Dlatego uważam, że z dobrym zespołem stać będzie go poprowadzić go do zwycięstw na scenie koreańskiej, ale tez i na scenie międzynarodowej. Cieszy również widok Lehendsa w tym składzie, ponieważ w ostatnich dwóch latach nie grał w drużynach z potencjałem na sukcesy. A teraz zobaczymy, na co go rzeczywiście stać.

Tak prezentuje się pełny skład (poza sztabem szkoleniowym, który nie został jeszcze ogłoszony) Gen.G na 2022 rok:

  • Choi „Doran” Hyeon-joon
  • Han „Peanut” Wang-ho
  • Jeong „Chovy” Ji-hoon
  • Park „Ruler” Jae-hyuk
  • Son „Lehends” Si-woo