Caps przedłużył kontrakt z G2 Esports. Duński zawodnik środkowej alei związał się z organizacją do 2025 roku.

W ferworze budowy nowej wyjściowej piątki, G2 Esports nie zapomina o wieloletnich członkach zespołu. Zgodnie z oświadczeniem wydanym w czwartkowe popołudnie, organizacja i Rasmus „Caps” Winther przedłużyła obowiązujący kontrakt. Dzięki temu będziemy Capsa w G2 Esports będziemy mogli potencjalnie oglądać do 2025 roku.

Duńczyk zasilił szeregi „Samurajów” pod koniec 2018 roku, stanowił jeden z kluczowych filarów budowy nowego składu o aspiracjach międzynarodowych. Zaledwie chwilę wcześniej zakończył niemal dwuletnią przygodę z Fnatic, gdzie największym sukcesem było osiągniecie pułapu finału mistrzostw świata w 2018 roku. Transfer Capsa do G2 Esports było wówczas symultaniczne z dołączeniem Mikyxa, a także tranzytem Perkza na pozycję strzelca.

Grono wymienionych powyżej trzech graczy uzupełnili stali bywalcy G2 Esports, czyli Wunder oraz Jankos. Zawodnicy pod czujnym okiem trenera Grabbza rozpoczęli nową erę w europejskich rozgrywkach najwyższego szczebla, sprawnie zajmując najwyższe miejsca podium. Pierwszy rok współpracy okazał się niezwykle owocny. Zespół nie tylko sięgnął dwukrotnie po puchar LEC, lecz także po raz pierwszy od wielu lat przyniósł Staremu Kontynentowi trofeum międzynarodowe. Doszło do tego za sprawą triumfu na turnieju Mid-Season Invitational. Zwieńczenie pięknej serii zwycięstw miał stanowić tytuł mistrza świata, jednak szanse na jego zdobycie zostały zaprzepaszczone. W wielkim finale Worldsów G2 uległo chińskiemu Funplus Phoenix.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami przebudowy wyjściowej piątki G2 Esports. Po roku przeciętnych wyników organizacja postanowiła zasięgnąć młodej krwi, dzięki czemu w zespole zobaczymy Broken Blade'a, Flakkeda oraz Targamasa. Kontrakt samego Capsa został przedłużony na cztery lata. Należy mieć na uwadze, że nie jest to gwarancją jego występów w zespole aż do 2025 roku. Winther może opuścić zespół poprzez transfer do innej organizacji, jeśli dojdzie do nawiązania porozumienia.