Po ponad trzech latach spędzonych w Team Liquid i pół roku przerwy koreański trener przechodzi do Afreeca Freecs. Celem będzie poprawa wyników w LCK.

Dziś rano Afreeca Freecs ogłosiła na swoich mediach społecznościowych nowe wzmocnienie. Do składu dołączył nowy trener, czyli Jang „Cain” Nu-ri. 34-latek zaczął swoją karierę związaną z League of Legends w 2012 roku. Na początku grał w organizacji NaJin Sword jako strzelec, a później zmienił rolę i został wspierającym. Po ponad trzech latach grania brakowało sukcesów, więc zdecydował się zostać trenerem. W 2016 roku przejął CJ Entus i poszło bardzo słabo, ponieważ po dwóch splitach zakończyło się spadkiem z LCK.

Potem Cain dołączył do Team Liquid i 2017 rok był kolejną klapą w jego karierze. TL dwukrotnie uplasowało się na dziewiątej pozycji, jednak w barażach o utrzymanie dawało radę. Na następny rok organizacja mocniej zainwestowała w lepszy skład, zostawiając ze starego tylko koreańskiego trenera. Ta zagrywka zapunktowała, gdyż Team Liquid i wiosną i latem zwyciężyło w NA LCS. Jednak na MSI i worldsach zabrakło wyników, więc kolejnymi wzmocnieniami zostali Jensen i CoreJJ. W 2019 roku Team Liquid prowadzone przez Cain'a znów dwukrotnie wygrało w LCS, ale do tego dołożyło drugie miejsce na Mid-Season Invitational. Natomiast wiosna 2020 była już porażką, gdyż TL zajęło odległe 9 miejsce w lidze. Natomiast latem awansowało na worldsy, jednak na nich występ był taki sam jak na dwóch poprzednich, czyli 9-12 pozycja.

Teraz Cain wraca do swojego regionu i przed nim jest ciężkie wyzwanie. Afreeca Freecs, którą objął, jest aktualnie w lekkim kryzysie. Dziewiąte miejsce z rekordem 5-13 w wiosennym splicie 2021 z pewnością było rozczarowaniem. Zwłaszcza że w składzie gra Kiin, który jest znakomitym toplanerem. Za to na pozycji wspierającego znajduje się Lehends, będący równie mocnym zawodnikiem. Jednak reszta składu jest trochę mniej solidna i ewidentnie brakuje zgrania. Także to nad tym będzie musiał popracować Jang „Cain” Nu-ri. A Afreeca Freecs pisze na swoich mediach społecznościowych, że z nowym trenerem pokaże swoim kibicom poprawę umiejętności.