Kolejna świetna wiadomość z europejskich lig regionalnych. BIG zwyciężyło z Eintracht Spandau w derbach Berlina. Tym samym formacja HARPOON'a i marlon'a awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Prime League.

Przed meczem wiadome było jedno: będzie to najlepiej oglądany mecz w fazie zasadniczej. A to dlatego, że są to derby Berlina oraz derby dwóch najpopularniejszych drużyn w lidze. Ciężko zaś było wskazać faworyta, ponieważ są to również dwie aktualnie najmocniejsze formacje w Prime League. Eintracht Spandau miało rekord 6-1, a BIG 5-2.

Eintracht Spandau 0-1 BIG (MVP: marlon)

Gangplank / Wukong / Azir / Ezreal / Rakan – Sion / Viego / Ahri / Kai'Sa / Pyke

Rozgrywka zaczęła się lepiej dla BIG. Pabu szybko podjął podniebnego smoka, a kilka minut później zgarnął pierwszą krew na górnej alei. Ponadto polski botlane prowadził w farmie i jedynie zrobiony Herold i przewaga Special'a pocieszały Eintracht Spandau. W 11 minucie zobaczyliśmy nietypowe 1v1 strzelców na dolnej alei. Te przemieniło się po jakimś czasie w 1v2, gdyż Pride dorzucił swoją superumiejętność, a Kynetic zabił rywala. Natomiast na szczęście marlon'owi udało się go dobić. Potem BIG wzięło drugiego smoka, ale Pabu przypłacił za to życiem, a EINS zniszczyło wieżę na środkowej alei.

Zaraz przed smokiem BIG wyłapało Special'a stawiającego wizję na rzece. Po tym Pabu zgarnął potwora, a kolejną akcję zobaczyliśmy na dole mapy. Tam BIG nie potrzebnie zostało bronić wieży, gdy przeciwnicy mieli Herolda i przewagę liczebną. A to się zemściło i EINS zgarnęło wieżę i wyeliminowało trójkę rywali. Jednak chwilę później sytuacja się całkowicie odwróciła. Wyłapany na dole został Pride, a na środku już zaczynała się kolejna walka. Do tej szybko dołączyli Ventair i Pabu, po czym wspólnie z resztą wysadzili przeciwników i wzięli Nashora. Natomiast chwilę później marlon i spółka zgarnęli duszę oceanicznego smoka.

Następnie jednak Eintracht Spandau wyłapało dwukrotnie po jednym przeciwniku i rozgrywka znacznie spowolniła, a to oznaczało, że kluczowa będzie walka przy starszym smoku. Ta zaczęła się wspaniale dla EINS, aczkolwiek potem wyrównał się jej stan. Natomiast koniec końców upadli obaj junglerzy, a smoka zgarnął Kynetic. A jego formacja wzięła jeszcze Nashora. Mimo to BIG udało się wybronić, a sześć minut później kapitalną walkę drużynową rozegrał marlon. Polak zdobył potrójne zabójstwo, a jego drużyna zgarnęła Eldera oraz Barona, choć sytuacja zaczęła się bardzo groźnie. Następnie zaś nasi skutecznie poszli po nexus i wygrali niesamowicie emocjonującą rozgrywkę.