Wczoraj Berlin International Gaming ogłosiło swój skład na przyszły sezon. Na pokładzie legendarnej niemieckiej formacji został tylko HARPOON i to wokół niego utworzono drużynę, która powalczy o mistrzostwo w 2023 roku.

HARPOON to zawodnik, którego kariera nieustannie się rozwija. Jeszcze wiosną 2021 roku wraz z Team ESCA Gaming zajął szóste miejsce w Ultralidze. Następnie latem udało mu się dostać do play-offów, a wiosną tego roku zdobył wicemistrzostwo ligi polsko-bałtyckiej. Po tym razem z marlon'em zostali zauważeni przez grające w lidze niemieckiej BIG. A ich debiutancki split w Prime League można uznać za udany. Berlin International Gaming z dwójką Polaków było jedną mapę od awansu na EU Masters, ale końcowo uplasowało się na czwartym miejscu.

Natomiast organizacja jest na niemieckiej scenie znana z regularnego zdobywania trofeów, więc można było spodziewać się zmian na przyszły sezon. Na szczęście w składzie pozostał HARPOON i to wokół niego zbudowana została ekipa. Najgłośniejszym wzmocnieniem zaś jest z pewnością Vizicsacsi. Węgierskiego toplanera kojarzy raczej każdy. Grał on w Unicorns Of Love, Splyce, Schalke 04, a ostatni split spędził w Astralis. Co prawda nie jest on już w takiej formie jak niegdyś, ale to wciąż gracz z olbrzymim bagażem doświadczeń.

Do tego do BIG dołączyła trójka Niemców. Na jungli zagra Rulfchen, który przez kilka splitów reprezentował barwy PENTA 1860. Wcześniej zaś 26-latek grał w brytyjskim Demise i w hiszpańskim BCN Squad. Mniejsze doświadczenie ma Kaymin. Nowy środkowy BIG w tym roku występował w E WIE EINFACH, z którym dwukrotnie zajął dziewiąte miejsce w Prime League. Natomiast polscy fani najbardziej mogą kojarzyć nowego wspierającego, gdyż nim jest Leon. 21-letni Niemiec grał ostatnio w AGO Rogue, z którym zdominował wiosenny split Ultraligi. Jednak uważam, że skład BIG w całości nie należy do najmocniejszych w Prime League. SK Gaming Prime, Eintracht Spandau i Unicorns Of Love na papierze wyglądają solidniej.