Tego właśnie im życzyliśmy. HARPOON i marlon już w swoim debiucie w Prime League wygrali. Ponadto wygrali na obrońców tytułu z wiosennego splitu. Bohaterem spotkania zdecydowanie był Ventair, ale Polacy też zasługują na pochwały.

Przed spotkaniem lekkim faworytem było GamerLegion. Eścik i spółka wiosną zdobyli mistrzostwo Niemiec, a zmienił się tylko strzelec. Z drugiej strony BIG zajęło czwarte miejsce w PRM, aczkolwiek zrobiło trzy zmiany, które uważam za wzmocnienia. Też zawsze warto pamiętać o tym, że mecze otwarcia charakteryzują się nieprzewidywalnością. Także mogło wydarzyć się wiele.

 GamerLegion 0-1 BIG (MVP: ZaZee)

Gnar / Lee Sin / Taliyah / Kalista / Leona – Kennen / Viego / Azir / Ezreal / Nautilus

Pierwszą krew na górnej alei zdobył D4nka po swoim zejściu. Natomiast szybko pojawił się tam Pabu, a także ZaZee z marlonem i wyelimowali dwójkę rywali. Ponadto jungler i środkowy BIG mieli sporą przewagę w farmie. Za to GL wzięło pierwszego smoka oraz Herolda. W 11 minucie akcja rozkręciła się jeszcze bardziej. Sacre wysolował Ventair'a, a chwilę później na midzie Pabu wyłapał przeciwnika. Następnie jednak GL uzyskało prowadzenie na mapie po błędach oponentów na dolnej alei. Po tym gra lekko się uspokoiła, aż do akcji na górze mapy, gdzie to ESCIK i spółka popełnili błąd, wchodząc zbyt głęboko.

Pierwszą walkę drużynową zobaczyliśmy w 24 minucie, a w niej kapitalnie zagrał Ventair. Niemiec wjechał na plecy, ogłuszając aż czterech rywali. Za to ZaZee i HARPOON na spokojnie obijali przeciwników z bezpiecznych pozycji. Po tym BIG zgarnęło wieżę oraz smoka i wyszło na małe prowadzenie w zdobytych sztukach złota. Kilka minut później formacja z dwoma Polakami wyłapała dwójkę oponentów i wzięła Barona, a z nim było już łatwo. W walce w 32 minucie znów znakomicie wszedł Ventait i BIG zabiło dwójkę przeciwników. A potem jeszcze marlon wyłapał jednego zawodnika GL i Berlin International Gaming poszło po nexus. Już pojutrze HARPOON i spółka zagrają z PENTA 1860. Za to ekipa ESCIKA podejmie MOUZ.