Poznaliśmy ostatniego półfinalistę Worlds 2021. W grze o tytuł mistrza świata pozostają już jedynie drużyny z Azji.

Gen.G zakończyło marzenia amerykański fanów o pierwszym półfinale Worlds dla drużyny zza oceanu od lat. Ekipa Perkza podobnie jak MAD Lions nie miało praktycznie żadnych szans w starciu z przedstawicielami LCK, którzy  spotkanie zakończyli już w trzech grach, wygrywając 3 do 0.

Cloud9 tegoroczne Worlds i tak z pewnością może uznać to udanych. Raczej mało kto spodziewał się, że zespół z LCS awansuje z grupy z DWG KIA, Rogue oraz FPX. W dodatku formacja Blabera mistrzostwa świata na Islandii rozpoczęło przecież do fazy Play-In, a mimo to dotarła aż do ćwierćfinału.

Gen.G udowodniło tym samym, że zamierza włączyć się do gry o tytuł mistrza świata. Mimo że minimalnym faworytem w pierwszym półfinale wydają się być zawodnicy EDward Gaming, to ekipa Rascala z pewnością nie sprzeda łatwo skóry i czeka nas niesamowicie zacięty pojedynek.

W półfinale tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zobaczymy aż trzy zespoły z Korei oraz jedną z Chin. To pokazuje, że LCK ponownie wraca na szczyt. DWG KIA może stać się drugą drużyną w historii, która obroni tytuł mistrzowski. Wcześniej dokonało tego tylko SKT T1, które w sobotę spróbuje zatrzymać rozpędzonych podopiecznych kk0ma. Jak dotąd  Khan i spółka na Worlds 2021 nie przegrali ani jednego meczu, mając bilans gier 6-0!

  • United States Cloud9 0:3 Gen.G Korea, Republic of