Za nami pierwszy dzień MSI 2022. Już początek pierwszej gry dowiózł, aczkolwiek na koniec wygrał faworyt. W dwóch kolejnych spotkaniach grup A i B faworyci zestompowali. Za to ostatni mecz dnia dowiózł, RED Canids ograło rywali.

W pierwszym spotkaniu T1 zmierzyło się z Saigon Buffalo. Dolna alejka podczas tej mapy była istną rzeźnią. W pierwszej i drugiej akcji na niej wygrały Bawoły. Natomiast w kolejnej Gumayushi przerwą serię zabójstw rywala. A potem ten zgarnął kolejne dwa zabójstwa. Jednak na pozostałych liniach to Koreańczycy przodowali. W walkach drużynowych zaś Zeus i spółka dominowali. To właśnie toplaner na Gwen, a także Keria na Nami robili największą robotę. T1 zakończyło rozgrywkę w 26 minucie.

Kolejne dwa spotkania poza grupą C, którą opisałem oddzielnie, nie miały większej historii. DetonatioN FocusMe rozgromiło Team AZE. A Royal Never Give Up ograło Istanbul Wildcats. W pierwszej grze największą robotę zrobił japoński botlane. Reprezentanci kraju kwitnącej wiśni na Lucian'ie i Renacie dwukrotnie w początkowej fazie gry wygrali 2-0 akcję dwóch na dwóch. Za to w chińskim zwycięstwie kluczowi byli Wei grający Viego oraz Ming na Alistarze, gdyż mieli kilka skutecznych dwójkowych zejść.

Na koniec RED Canids podjęło PSG Talon. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem było PSG Talon. Ekipa z Hong Kongu jest bardziej utytułowana i ma mocniejszych na papierze graczy. Natomiast Brazylijczycy zagrali bezbłędnie. Najbardziej imponowało zgranie Grevthar'a na Zoe i TitaN'a na Jhinie. Gdy ten rzucał bombla, to ten drugi był już gotowy, by zbombardować rywala swoim W. A odnośnie do jego W, to nie widziałem, żeby ogólnie jakiegoś nie trafił TitaN był po prostu bezbłędny, a wejścia Aegisa na Wukongu i Jojo na Leonie załatwiały sprawę. 15-0 w zabójstwach, to była po prostu miazga.