Już za 22 dni startują mistrzostwa świata 2022. Także zaczyna się czas ostatnich szlifów i poprawek. Natomiast T1 zdecydowało się na zmiany w sztabie szkoleniowym, które mają przynieść dobry występ na turnieju.

T1 ma za sobą fenomenalny wiosenny split. Legendarna formacja wygrywała z każdym w swoim regionie i zakończyła fazę zasadniczą bez przegranej serii. Natomiast w play-offach Faker i spółka zmiażdżyli 3-0 Kwangdong Freecs i pokonali 3-1 Gen.G. Jednak lato nie idzie im już aż tak dobrze. Podczas fazy zasadniczej T1 było na topie, ale nie dominowało i zakończyło ją na drugim miejscu z wynikiem 15-3. Za to w play-offach ekipa Oner'a ledwo wygrała 3-2 z DWG KIA, a w finale została zdominowana przez GEN i przegrała 0-3. Oczywiście to i tak starczyło, by awansować na mistrzostwa świata, aczkolwiek celem formacji jest zwycięstwo na nich.

W tym przyjść z pomocą mają zmiany w sztabie szkoleniowym zespołu. Do tej pory głównym trenerem oraz menedżerem generalnym formacji był Polt. Natomiast wraz z nim na scenie podczas draftu stał trener moment. Bengi zaś pełnił funkcję drugiego trenera, który jest zwykle nazywany asystentem, lecz nie pojawiał się na scenie. Teraz się jednak pozmieniało i były mistrz świata został tymczasowym głównym trenerem ekipy, co oznacza, że podczas Worldsów 2022 będzie pełnił tę funkcję. U jego boku stanie zaś Sky, który przez większość swojej kariery grał na środkowej alei w Ameryce Południowej, jednak w tym roku był trenerem T1 Rookies (trzeci zespół T1). Nie oznacza to zaś odejścia Polt'a i moment'a. Ten pierwszy skupi się tylko na funkcji generalnego menedżera, a ten drugi dalej będzie jednym z trójki trenerów i być może również zawita na scenie.

Mistrzostwa Świata 2022 ruszają już 29 września, a 12 września odbędzie się losowanie grup. Także wielkie emocje czekają na nas już niebawem. Faza Play-In odbędzie się w Meksyku, a reszta turnieju zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych. Poprzednio triumf odniosło EDward Gaming i teraz znów formacja zjawi się na najważniejszym w roku turnieju. Jednak faworytami do zwycięstwa są: Gen.G, JD Gaming oraz Top Esports.