Historia European Masters pisze się na naszych oczach. Dwie polskie ekipy są o krok od finału drugich najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie.

W normalnej sytuacji nawoływałbym, abyście wołali sąsiadów dziadków i rodziców, łapali za flagi i razem wspierali polskie formacje. Z wiadomych przyczyn zachęcam jednak do kibicowania w domowym gronie. Już dzisiaj około godziny 18:00 do walki stanie AGO ROGUE, które po raz kolejny zmierzy się z LDLC OL. Następnie około 21:00 K1CK Neosurf podejmie faworyzowane Movistar Riders.

Obydwie polskie formacje znają dobrze swoich rywali. Mistrzowie Polski w fazie grupowej raz wygrali, a raz przegrali z drugą najlepszą francuską drużyną. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku K1CK. Łukasz „Puki Style” Zygmunciak i jego koledzy raz ulegli wicemistrzom Hiszpanii, innym razem zaś wyszli z tej walki zwycięsko. Szykują nam się więc dwa szalenie interesujące spotkania w systemie BO3. Polskie formacje zaszły już dalej, niż większość z nas się spodziewała. Teraz jednak mogą napisać piękną historię. Czy zobaczymy polski finał? Odpowiedź wieczorem.

Wszystkie gry w ramach EU Masters możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.