Łatka 10.13 do League of Legends zbliża się wielkimi krokami. Zeszłej nocy, jeden z głównych designerów gry, Mark „Scruffy” Yetter zaprezentował na Twitterze ogólną listę zmian, jakich możemy się spodziewać.

Jednym z głównych powodów do uciechy powinna być nowość w postaci możliwości zgłaszania graczy w wyborze bohaterów, a także ich wyciszania. Jest to dosyć proste rozwiązanie, które powinno być dodane o wiele wcześniej do League of Legends, wszak nieraz słyszało się o osobach, które już w tym etapie rozgrywki były toksyczne i problematyczne. Jak to mówi stare dobre przysłowie, lepiej późno niż wcale.

Jeżeli natomiast chodzi o same nerfy i buffy postaci, to najbliższy patch nie przebiera w środkach. Jedni z najczęściej wybieranych bohaterów, tacy jak Yuumi, Ornn, Aphelios, Kalista, zostaną osłabieni, nie wiemy jednak jeszcze jak. Wzmocnienia za to mogą sprawić, że zaczniemy na Summoner's Rift regularnie widywać Nocturne'a w jego naturalnym środowisku, jakim jest dżungla. Poza nim, z polepszeń będą mogli cieszyć się użytkownicy Yoricka, Ryze'a, Gnara, Vi, Luciana i Rakana.

Z innych ciekawszych zmian warto wspomnieć o podniesieniu współczynnika AP u Kog'Mawa. Mowa tutaj o jego Q oraz ultimate, które i bez tego zadawały całkiem mocne obrażenia. Czyżby miała wrócić meta na  wybieranie strzelca i budowanie go pod moc umiejętności? Czas pokaże.