Drużyna Tricka i IgNara oficjalnie spadła z najwyżej ligi koreańskiej. Przyszły split rozpoczną na drugim szczeblu rozgrywkowym, czyli w Challenger Korea.

Trick i IgNar opuścili swoje europejskie formacje niecały rok temu i od razu zostali przyjęci do bbq Olivers, które było wtedy dość przeciętną formacją, jak na standardy LCK. Dołączenie dwóch graczy, którzy prezentowali się bardzo dobrze w europejskich LCS, w niczym nie pomogło i o ile bbq w wiosennym splicie zajęło ósme miejsce, tak w letniej edycji byli na końcu tabeli, wygrywając zaledwie dwa z osiemnastu spotkań.

Tym samym bbq wylądowało w relegacjach i w dalszym ciągu było nękane problemami z formą strzelca. W pierwszym meczu po dwóch zaciętych mapach musieli uznać wyższość Damwon Gaming, które prowadzone przez fantastycznie dysponowanego Nucleara, wykorzystało słabości rywala. W meczu o życie przyszło im się mierzyć z MVP. Tegoroczny bilans spotkań nie stawiał bbq w dobrym świetle i faktycznie od samego początku to gracze MVP dominowali nad swoimi rywalami. Gracze bbq Olivers zdołali urwać jedną mapę i ostatecznie pożegnali się z LCK.