Wyczekiwany przez wielu fanów transfer stał się faktem. Po trzech latach spędzonych na japońskiej scenie Aria zdecydował się powalczyć w swoim kraju. Sezon 2022 spędzi w LCK na pokładzie KT Rolster.

Lee Aria Ga-eul zaczął swoją karierę w Crest Gaming Act, gdzie już w swoim debiutanckim splicie w LJL zajął trzecie miejsce. Historia lubi się powtarzać i latem skończyło się takim samym wynikiem. Jednak po nieco lepszej fazie zasadniczej oraz przegranej 2-3 w meczu o finał. Gorszy był 2020 rok, gdyż CGE dwukrotnie uplasowało się na czwartej pozycji w lidze japońskiej.

Natomiast forma indywidualna Arii stała dalej na wysokim poziomie i to zauważyła najbardziej legendarna organizacja na tamtejszej scenie, czyli DetonatioN FocusMe. Koreąński środkowy świetnie się w niej odnalazł i już wiosną podniósł puchar za zwycięstwo w LJL. Za to na MSI 2021 DFM otarło się o awans do głównej fazy po zwycięstwie na Cloud9. Jeszcze lepsze było lato, ponieważ Japończycy ponownie wygrali w lidze i sensacyjnie awansowali do main eventu Worldsów, w najważniejszym meczu pokonując C9. W nim co prawda nie poszło tak kolorowo i skończyło się na rekordzie 0-6, ale i tak Aria i spółka osiągnęli wielki sukces.

Teraz Koreańczyk spróbuje swoich sił na rodzimej scenie. KT Rolster oficjalnie powitało go w swoim składzie. A ten prezentuje się tak: Rascal, Cuzz, Aria, Aiming, Life. Także uważam, że jest to solidny zespół, który powalczy o awans do play-offów. Jednak pamiętajmy, że LCK w przyszłym sezonie będzie potężne.