Trzecia kolejka europejskich rozgrywek League Championship Series rozpocznie się już niedługo, przyszedł więc czas na cotygodniową analizę przygotowaną we współpracy z serwisem fortuna.

Unicorns of Love (1.8) vs. H2K Esports (1.84)

Trzeci tydzień rozgrywek otworzy nam pojedynek drużyn z dolnej części tabeli. Czy Unicorns of Love zdoła przerwać pasmo porażek? Wydaje się, że H2K do tej pory zaprezentowało się nieco lepiej, a zwycięstwo z Fnatic z pewnością potwierdza ten stan rzeczy. UoL ma spore problemy w wykorzystywaniu silnych stron swojego junglera, a dyspozycja midlanera formacji jest po prostu fatalna. H2K również nie może pochwalić się świetnymi wynikami w okolicach środkowej części mapy, lecz Caedrel zaprezentował nieco wyższe umiejętności niż oponent.

Giants Gaming  (2.01) vs. Team ROCCAT (1.66)

Drugi mecz dzisiejszych rozgrywek zapowiada się znacznie ciekawiej, Giants stanie do walki z Team ROCCAT  by utrzymać się w czołówce tabeli. Obie formacje mają całkiem dobre zgranie, mimo tego, że składy nie posiadają większego doświadczenia w grze ze sobą. Na tym polu wydaje się, że Team ROCCAT ustępuje jednak pola rywalom, którzy pokazali bardzo wysoki poziom kooperacji. Doskonała dyspozycja Ruina także przeważa szalę korzyści na korzyść Giants Gaming, jednakże spotkanie z pewnością będzie wyrównane.

FC Schalke 04  (2.03) vs. Team Vitality (1.65)

Pojedynek FC Schalke 04 i Team Vitality zapowiada się szampańsko. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, mimo tego, że odniosły porażki. Team Vitality wydaje się być „na fali” poprzednich zwycięstw oraz doskonałych pierwszych dwóch tygodni, podczas gdy Schalke borykało się z problemami zdrowotnymi strzelca. Teraz Upset wraca jednak do zdrowia, a mecz z pewnością będzie należał do bardzo zaciętych, nawet jeśli niemiecka organizacja nie poradzi sobie z Jactrollem i spółką.

G2 Esports (1.67) vs. Splyce (2.00)

G2 Esports ma za sobą mało udany start, lecz Splyce nie może pochwalić się lepszym. Obie drużyny miały walczyć o czołowe miejsca w tabeli, lecz obecnie znajdują się w dolnej części ligi i muszą walczyć o szansę na playoffy. Z dwóch ekip lepiej prezentowało się G2 Esports, mimo wielu błędów w komunikacji i mało proaktywnej gry. Splyce pokazało się pozytywnie tylko w jednym meczu, podczas gdy reszta była bardzo słaba, niezależnie od wyniku.

Fnatic  (1.66) vs. Misfits (2.01)

Ostatni mecz dnia również dostarczy sporych emocji. Fnatic eksperymentuje ze stylem gry, a także wyborami postaci dla różnych zawodników, co zaowocowało wynikami, które nie spełniają oczekiwań. Misfits pokazało się za to z bardzo niestabilnej strony, niejako grając w kratkę. Ciężko przewidzieć, która drużyna będzie w lepszej formie danego dnia, lecz bazując na doświadczeniu i zgraniu zawodników, to Fnatic powinno poradzić sobie lepiej.

Unicorns of Love (3.28) vs. Team Vitality (1.26)

Pojedynek UoL z Team Vitality powinien być tylko formalnością. Mimo przegranej na koncie, Jactroll i spółka radzą sobie bardzo dobrze, podczas gdy Unicorns of Love wydają się być najgorszą drużyną w lidze. Nie można wykluczyć możliwości zwycięstwa Jednorożców, lecz jest bardzo nieprawdopodobna.

FC Schalke 04  (1.58) vs. Giants Gaming  (2.15)

Mimo dobrego początku, niewiele wskazuje na to, by Giants miało komfortowo ograć FC Schalke 04. Podopieczni niemieckiej organizacji prezentowali się nieźle, nawet z Borisem w składzie – brak formy Upseta po powrócie do gry także nie zaskoczył, biorąc pod uwagę stan zdrowia strzelca. Makro Schalke także wydawało się solidne, a powrót do porządnej dyspozycji AD Carry formacji to tylko kwestia czasu, co nie wróży dobrze dla Giants. Szansą drużyny może być Ruin, który zaprezentował się fenomenalnie, lecz Vizivcsacsi nie będzie łatwym orzechem do zgryzienia.

Team ROCCAT (2.31) vs. Fnatic (1.5)

Tak jak wspominałem wyżej – Fnatic eksperymentuje z wieloma aspektami gry, lecz nie zmienia to faktu, że ilość talentu oraz doświadczenie drużyny raczej przeważa szalę zwycięstwa na korzyść organizacji w większości pojedynków. Nie inaczej jest i w tym przypadku – mimo świetnego startu, Team ROCCAT nie ma po swojej stronie tak uzdolnionych mechanicznie zawodników, by rzucić wyzwanie Fnatic, gdy ta drużyna stara się za wszelką cenę wygrać.

H2K Esports (2.75) vs. G2 Esports (1.36)

H2K nie powinno mieć większych szans w pojedynku z G2 Esports. Nienajlepsza forma Caedrela jest piętą achillesową drużyny, podczas gdy PerkZ prezentował się dotychczas wyśmienicie i to on niósł drużynę ku zwycięstwu. Nawet jeśli makro G2 nie jest na najwyższym poziomie, to zawodnicy powinni dać radę wykorzystać słabości przeciwników, zwłaszcza w fazie gry na linii, i zakończyć spokatnie z łatwością.

Misfits (1.52) vs. Splyce (2.27)

Misfits i Splyce to drużyny, które mają wiele utalentowanych nazwisk po swojej stronie, lecz obie formacje są bardzo niestabilne. Wydaje się jednak, że zawodnicy Misfits mają nieco lepszą synergię niż przeciwnicy. Splyce nie pokazało się z dobrej strony, lecz ostatni mecz udowodnił, że zespół jest w stanie grać dookoła swoich mocnych stron i wygrywać spotkania wykorzystując siłę talentu. Wynik spotkania przesądzi najprawdopodobniej forma w danym dniu, lecz to Misfits wydaje się nieco bardziej zorganizowaną drużyną.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach EU LCS. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.