Za nami bardzo zaskakujący tydzień, który otworzył rozgrywki w ramach amerykańskiego LCS. Czy Team SoloMid wygra w tym tygodniu jakieś spotkanie i poprawi swój dorobek punktowy?

 

Clutch Gaming (2.08) vs. Counter Logic Gaming (1.65)

CLG bardzo słabo zaczęło rozgrywki NA LCS. Na ten moment mają na swoim koncie dwie przegrane. Szczególnie zastanawiająca jest ich przegrana na 100Thievs, gdzie byli murowanymi faworytami. Z taką grą, jaką pokazali tydzień temu, nie mają najmniejszych szans na awans do najlepszej czwórki, co niewątpliwie było ich planem na ten split. Clutch na ten moment ma bilans 1-1, przy czym pierwsze spotkanie wygrali z Golden Guardians, które jest kompletnym ousiderem tych rozgrywek.

Team SoloMid (1.45) vs. OpTic Gaming (2.52)

TSM bardzo negatywnie nas zaskoczyło w pierwszym tygodniu rozgrywek. Bardzo słabo zaprezentowali się w szczególności w spotkaniu z FlyQuest. Jeżeli będą kontynuować swoją słabą grę z pierwszego tygodnia, to nie mają czego szukać w tym spotkaniu. Niewątpliwie skład Team SoloMid wygląda niesamowicie mocno, więc powinni być się w stanie poprawić przed tym spotkaniem. Z drugiej strony OpTic tydzień temu zaprezentowało się również słabo. Przegrany tego spotkania będzie w bardzo trudnej sytuacji.

Cloud9 (1.8) vs. EchoFox (1.88)

Spotkanie, w którym niesamowicie duże znaczenie będzie miała górna alejka. Licorice był jednym z większych pozytywnych zaskoczeń pierwszego tygodnia. Tym razem będzie musiał się zmierzyć z niesamowitym Hunim, co nie będzie dla niego prostym zadaniem. Jest to także starcie dwóch drużyn, które jeszcze nie przegrały w tym splicie. Patrząc na dotychczasowych rywali obu drużyn, to można wywnioskować, że to EchoFox grało na o wiele lepsze formacje. Cloud9 w przypadku wygranej w tym spotkaniu będzie na bardzo dobrej pozycji.

100Thievs (2.2) vs. Team Liquid (1.58)

W przypadku złej dyspozycji Team SoloMid to Team Liquid staje się głównym faworytem do wygranej w NA LCS. Narazie drużyna Doublelifta nie przegrała jeszcze żadnego spotkania i do tej pory to właśnie oni prezentowali się najlepiej ze wszystkich uczestników rozgrywek. 100T do tej pory prezentowało się też całkiem dobrze i do tej pory nie odnieśli oni żadnej porażki. Wydaje się, jednak że to Liquid będzie w tym spotkaniu murowanym faworytem.

Golden Guardians (2.26) vs. FlyQuest (1.55)

Strażnicy w pierwszym tygodniu potwierdzili to, że nie bez powodu są nazywani ousiderami tych rozgrywek. Prezentowali się bardzo słabo i w obu spotkaniach to ich przeciwnicy kontrolowali przebieg gry. Ich przeciwnikami będą zawodnicy FlyQuest, którzy zaskakująco pokonali w pierwszym tygodniu Team SoloMid i przegrali ze świetnie dysponowanymi zawodnikami EchoFox. FlyQuest wydaje się być o wiele mocniejsze na papierze od swoich przeciwników i to raczej oni powinni być w stanie zdobyć wygraną w tej potyczce.

EchoFox (2.08) vs. Team SoloMid (1.65)

Najciekawsze spotkanie tego tygodnia. Z jednej strony mamy EchoFox, które do tej pory prezentuje się niesamowicie dobrze, a z drugiej Team SoloMid, które jest faworytem do końcowej wygranej. Kluczowe będzie spotkanie na środkowej alejce gdzie Bjergsen, który do tej pory prezentuje się najlepiej z całej formacji, zmierzy się z Fenixem. Koreańczyk na razie prezentuje się lepiej, niż większość ludzi się spodziewała.

Cloud9 (1.75) vs. 100Thievs (1.94)

W tym spotkaniu naszą uwagę niewątpliwie przykuwa środkowa alejka. Ryu niewątpliwie chce zapomnieć o 2017 roku, który był dla niego bardzo nieudany i powalczyć co najmniej o awans do Rift Rivals. W pojedynku z Jensenem będzie miał możliwość pokazania na ile go stać. Pierwszy tydzień był świetny w wykonaniu wcześniej wspomnianego Jensena. Duński gracz doprowadził swoją formację do wygranej w dwóch spotkania, jednak będzie musiał się wznieść na wyżyny, żeby pokonać 100Thievs.

OpTic Gaming (1.98) vs. FlyQuest (1.72)

Bazując na samym składzie, faworytem spotkania jest OpTic. Bazując na wynikach z pierwszego tygodnia, faworytem jest FlyQuest. Mimo wszystko wiele faktów przemawia na korzyść OpTic, a to spotkanie pokaże, czy faktycznie ta formacja będzie w stanie powalczyć o awans do playoffów. Niewątpliwie takie mieli założenia przed początkiem rozgrywek. Z drugiej strony będziemy mogli się przekonać, czy wygrana FlyQuest nad TSM to była kwestia przypadku, czy faktycznie są tak dobrze przygotowani.

Team Liquid (1.32) vs. Clutch Gaming (3.04)

Spotkanie, które będzie przebiegało pod znakiem starcie LirA z Xmithie. Dwaj agresywni leśnicy już od pierwszych minut powinni być w stanie walczyć o dominacje na mapie. To od tego starcia będą w dużej mierze zależały losy tego, jak dalej potoczy się spotkanie. Do tej pory to raczej Xmithie prezentował się lepiej od koreańskiego leśnika, jednak i ten drugi pokazywał się z całkiem dobrej strony.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach NA LCS. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.