Playoffy EU i NA League Championship Series trwają już od tygodnia, przyszedł więc czas na przedstawienie, przygotowanej wraz z serwisem Fortuna, analizy meczów półfinałowych tych prestiżowych rozgrywek.

Fnatic (1.19) vs. Misfits Gaming (3.69)

Fnatic jest faworytem do zwycięstwa europejskich rozgrywek w tym splicie. Formacja prezentowała się fenomenalnie podczas letniej rundy i nic nie zapowiadało, by miało się to zmienić w playoffach. Formacja niemalże zawsze wygrywa 2 lub 3 linie, co daje jej ogromną swobodę w podejmowaniu decyzji. Dzięki temu, Broxah ma również znacznie łatwiejsze życie, gdyż może robić to, na co tylko ma ochotę i raczej nie zostanie ukarany. Misfits pokazało pazur w spotkaniu z Unicorns of Love, lecz nadal nie było to bardzo pewne zwycięstwo, mimo świetnego wyniku. „Króliczki” będą wyzwaniem dla Rekklesa i spółki, lecz wydaje się, że może im zabraknąć stabilności, by zwyciężyć z podopiecznymi Dylana Falco.

Immortals (1.4) vs. Counter Logic Gaming (2.52)

Pierwsze ze spotkań playoffów NA LCS zapowiada się znacznie mniej ekscytująco niż europejski odpowiednik. Immortals jest jedną z topowych formacji, a w końcówce splitu było w doskonałej formie. Ekipa bazuje na świetnej kontroli gry dzięki Xmithiemu oraz Ollehowi. Wspierający drużyny stanowi jedną z najważniejszych części układanki Immortals i dzięki niemu, zespół z taką łatwością niszczy oponentów. Counter Logic Gaming pokazało się tragicznie, ledwo wygrywając z Team EnVy. Formacja nie zdołałaby zwyciężyć, gdyby nie karygodne błędy ze strony przeciwnika. Na poziomie półfinałów playoffów, mierząc się z drużyną rangi Immortals taka dyspozycja jest niedopuszczalna, a szanse Counter Logic Gaming wydają się bardzo małe.

H2k-Gaming (1.85) vs. G2 Esports (1.75)

Drugi z europejskich półfinałów zapowiada się niesamowicie ciekawie. Obie drużyny znajdują się w ścisłej czołówce rozgrywek i z pewnością celują w pierwsze miejsce. Dla H2k-gaming zwycięstwo jest niemalże koniecznością – zespół został okrzyknięty najlepszym w grupie B. Ekipa była ostatnio w świetnej formie, a Jankos oraz dolna alejka stanowią bardzo silny trzon dla reszty drużyny. Gra makro podopiecznych Pr0lly'ego także znacznie się poprawiła w stosunku do wiosny. H2k stanowi w lecie znaczną siłę i wydaje się, że G2 Esports może mieć problemy z przedłużeniem panowania w Europie. „Samurajowie” nie są ostatnimi czasy w najlepszej dyspozycji. Drużyna ledwo wygrała ze Splyce w pierwszej rundzie playoffów i nic nie wskazuje na to, by forma zespołu miała się znacznie poprawić. Nie wydaje się również, by ekipa miała pokonać H2k-gaming, jeżeli dalej będzie pokazywać podobny poziom, co w ćwierćfinale.

Team SoloMid (1.37) vs. Team Dignitas (2.62)

Ostatnie z półfinałowych spotkań również przyniesie emocje. Mistrzowie NA LCS – Team SoloMid zmierzą się z Team Dignitas, które pokonało odwiecznego rywala Bjergsena i spółki – Cloud9. Ssumday poprowadzi czarnego konia, który zaskoczył wszystkich w pierwszym meczu playoffów. Toplaner jest filarem zespołu i zawsze prezentuje się świetnie. Jego rywalem będzie Hauntzer, który w zeszłym splicie był jednym z najlepszych zawodników na górnej alei. W lecie, to jednak Koreańczyk kompletnie zdominował swoją linię i nie miał sobie równych, czym otworzył drogę do zwycięstwa kolegom z zespołu. Team SoloMid jest bardzo stabilną formacją i zdecydowanym faworytem ze świetnym makro, lecz Team Dignitas może zaskoczyć poprzez zwycięstwo na topie i użycie tego, by ułatwić grę innym liniom.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach EU i NA League Championship Series. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.