Już dzisiaj swoje rozgrywki rozpoczną zespoły w Ameryce Północnej. Za nimi sporo zmian w składach co przekłada się na wiele niewiadomych. Razem z portalem eFortuna.pl przyjrzeliśmy się nadchodzącym potyczką.

Team Liquid (1.99) vs. Team SoloMid (1.71)

Mecz otwarcia zapowiada się bardzo ciekawie. Team SoloMid przed aktualnym splitem zdecydowało się na kilka zmian w składzie. Między innymi z drużyną pożegnał się Doublelift, który przeszedł właśnie do Team Liquid. Teraz będzie mógł udowodnić swojej byłej drużynie, jak i Zvenowi, który jest nowym strzelcem TSM, że to właśnie Amerykanin jest lepszy na tej pozycji. Bardzo ważne będzie też starcie na środkowej alejce, gdzie zmierzy się dwóch niesamowicie uzdolnionych i doświadczonych graczy. Niewątpliwie Pobelter i Bjergsen będą walczyć o tytuł najlepszego zawodnika w Ameryce i w tym spotkaniu będą mieli okazje skrzyżować swoje rękawice.

 

100 Thievs (1.56) vs. OpTic Gaming (2.24)

Kolejne ciekawe spotkanie w tym tygodniu NA LCS. Zmierzą się ze sobą dwie formacje, które dołączyły do ligi po wejściu franczyzy i musiały budować swoje składy od zera. Na papierze minimalnie lepiej prezentuje się skład 100 Thievs, które ma u siebie wielu doświadczonych graczy. Problemem wydaje się być Meteos, który swoich ostatnich występów w barwach Phoenix1 nie może zaliczyć do udanych. Z drugiej strony w drużynie przeciwnej mamy Akkadiana, który ostatni rok spędził w barwach formacji Echo Fox, która praktycznie od początku do końca musiała walczyć o utrzymanie w lidze.

 

Clutch Gaming (1.39) vs. Golden Guardians (2.72)

W spotkaniu dwóch koszykarskich drużyn faworytem wydaje się być formacja Clutch Gaming. Golden Guardians jest jedyną drużyną w NA LCS, która w swoim składzie nie ma żadnego gracza z zagranicy. To w duży sposób ograniczyło dostępną dla nich pule graczy. Wydaje się, że spory ciężar gry w tej drużynie wyląduje na barkach Contractza, który nie tak dawno bardzo dobrze prezentował się w barwach Cloud9. Niestety dla fanów tej drużyny może on mieć potężne problemy w starciu z duetem LirA i Febiven. Jeżeli ta dwójką się ze sobą dobrze zgra to może być prawdziwym postrachem całego LCS.

 

Echo Fox (1.56) vs. FlyQuest (2.24)

Echo Fox w składzie z wicemistrzem świata – Hunim jest prawdziwą niewiadomą. Były zawodnik SK Telecom T1 jest niewątpliwie gwiazdą tej drużyn, ale warto pamiętać, że znaczenie ma poziom, jaki prezentuje w tej grze cała piątka. Dużym problemem lisów może być znalezienie sposobu na powstrzymanie WildTurtle. Doświadczony strzelec, który jeszcze nie tak dawno grał w Team SoloMid, wydaje się być bardzo solidnym punktem FlyQuest i w ciężkim chwilach, jak i w ciężkich meczach to on może ich pociągnąć do wygranej.

 

Counter Logic Gaming (1.64) vs. Cloud9 (2.1)

Pierwszy dzień rozgrywek zamknie nam również bardzo ciekawe spotkanie. Counter Logic Gaming bardzo wzmocniło swoje szeregi w czasie okienka transferowego. Pod znakiem zapytania stoi forma ReignOvera, który ostatnimi czasy nie zachwyca swoją grą. To właśnie jego starcie ze Svenskerenem może być kluczowe dla wyniku tego spotkania. Były leśnik Team SoloMid wydaje się być bardzo solidnym graczem, ale zmiana drużyn po ponad dwóch latach gry w TSM może być dla niego ciężka. Spotkanie będzie niewątpliwie bardzo zacięte, ale lekkim faworytem wydaje się być tutaj Cloud9. Warto pamiętać, że jest to spotkanie w formacie bo1 i wszystko może się w nim wydarzyć.

 

OpTic Gaming (3.09) vs. Team Liquid (1.31)

W tym spotkaniu nie trudno jest wskazać faworyta, którym jest Team Liquid. Wydaje się, że najwięcej powinno się rozstrzygnąć w starciu leśników i graczy na środkowej alejce. W obu tych miejsca możemy upatrywać jakiś cień szansy dla OpTic. Lira jest niesamowicie aktywnym leśnikiem na początkowym etapie spotkania i jego praca na mapie może bardzo mocno pomóc Febivenowi, który potem może wykorzystać zapewnione mu zabójstwa. OpTic nie jest bez szans w tym spotkaniu i powinni wykorzystać najlepsze możliwe zagrania, które mają przygotowane.

 

FlyQuest (3.04) vs. Team SoloMid (1.32)

Spotkanie, które nie może zostać przegrane przez Team SoloMid. Drużyna Bjergsena jest główmy faworytem do wygrania amerykańskiego LCS i nie przystoi im przegrywać z drużynami pokroju FlyQuest. Jedynym zagrożeniem dla nich będzie dolna alejka, gdzie doświadczony WildTurtle może znaleźć sposób na pokonanie Zvena i Mithyego. Nadzieja na to jest jednak znikoma i wydaje się, że Mistrzowie Ameryki nie powinni mieć żadnych problemów w tym spotkaniu.

 

Counter Logic Gaming (1.48) vs. 100Thievs (2.43)

Ważne spotkanie dla CLG, które pokaże, na ile ich będzie stać w tym splicie. Tak naprawdę aktualny skład Counter Logic Gaming to spora zagadka. Mają bardzo duży potencjał, ale także mogą mieć duże problemy z utrzymaniem równej formy. Dużo w tym spotkaniu będzie zależało od Huhiego i tego, jak poradzi on sobie na swojej alejce. To właśnie Ryu wydaje być się jednym z kluczowym zawodników drużyny przeciwnej.

 

Golden Guardians (2.72) vs. Cloud9 (1.39)

Golden Guardians jest niewątpliwie bardzo zagadkową formacją. Posiadają tylko i wyłącznie graczy z Ameryki Północnej. Nie są to, jednak słabi gracze, gdyż występy Contractza i Lourlo wyglądały bardzo dobrze w poprzednim splicie. Nie wydaje się, żeby ta dwójka wystarczyła, żeby powstrzymać Cloud9. Duński duet Svenskeren i Jensen wygląda niesamowicie mocno na papierze i to właśnie oni powinni dyktować warunki gry na mapie.

 

Echo Fox (1.89) vs. Clutch Gaming (1.79)

Spotkanie, w którym niesamowicie istotna będzie dolna alejka. Debiutant w NA LCS – Febiven zmierzy się z Fenixem. Ten pierwszy wydaje być się minimalnie lepszy, ale nie jest to jakaś istotna różnica i dlatego niesamowicie ciężko jest wskazać faworyta tego spotkanie. Niewątpliwie kluczowa będzie tutaj forma dnia i przygotowana strategia.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach amerykańskiego LCS. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.