Już w tym tygodniu startuje ostatnia kolejka LCK, która zadecyduje o rozstawieniu zespołów w playoffach. Przy współpracy z portalem Fortuna przygotowaliśmy dla was analizę spotkań.

KT Rolster (1.71) vs. Longzhu Gaming (1.9)

Spotkanie na szczycie, którego zwycięzca stanie na prostej drodze do zajęcia pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej. Longzhu Gaming ma za sobą fantastyczny split, jednak ostatnie zmiany w mecie wydają się nie faworyzować ich. Dodatkowo młoda drużyna spod znaku smoka ma problemy w spotkaniach z ekipami z czołówki. Wszystko wskazuje na to, że KT Rolster zdoła zwyciężyć w tym meczu i zapewnić sobie bezpośredni awans do finału LCK.

Samsung Galaxy (1.12) vs. ROX Tigers (4.58)

ROX Tigers jest o krok od zagwarantowania sobie utrzymania w tych rozgrywkach. Potrzebują wygrać tylko jednej mapy w tym spotkaniu, żeby zając bezpieczną pozycję. Samsung Galaxy jest murowanym faworytem tego spotkania, w szczególności, że w dalszym ciągu muszą walczyć o jak najlepsze rozstawienie w walce o Mistrzostwo Korei. Świetna forma Crowna w tym splicie może sprawić, że jego drużyna po raz kolejny zagra na Mistrzostwach Świata, jednak jednym z kroków, żeby to osiągnąć, musi być pokonanie tygrysów w tym spotkaniu.

Ever8 Winners (2.7) vs. Jin Air Green Wings (1.35)

Spotkanie pozbawione znaczenia dla beniaminka LCK. Nic już nie zmieni faktu, że Ever8 Winners będzie musiało walczyć o utrzymanie w relegacjach. Jin Air nadal ma cień szans na awans do playoffów, jeśli Afreeca Freecs przegra swoje oba spotkania, dlatego to oni będą faworytami tego spotkania. Należy jednak pamiętać, że zawodnicy spod znaku zielonych skrzydeł mieli od zawsze problem w starciach ze słabymi zespołami i często na nich tracili cenne punkty. Duże znaczenie będzie miała niewątpliwie forma SnowFlowera, który ostatnio zaczyna grać coraz lepiej.

MVP (2.55) vs. Afreeca Freecs (1.39)

Bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów, którego zwycięzca będzie mógł spać spokojnie. Ewentualna wygrana zapewni Afreeca Freecs udział w playoffach. Ostatnie tygodnie ewidentnie należały do graczy tego zespołu. Na szczególną pochwałę zasługuje Kuro, który z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej i w ostatnim spotkaniu przeciwko SKT pokazał klasę. Z drugiej strony wygrana zagwarantuje MVP pewne utrzymanie bez konieczności walki w relegacjach. Mimo wszystko nie wydają się oni być faworytami w tej potyczce.

SK Telecom T1 (1.65) vs. KT Rolster (1.98)

Najciekawsze spotkanie tego tygodnia. SK Telecom T1 po serii przegranych spotkań nareszcie obudziło się w poprzednim tygodniu, stawiając na swoją grę zespołową. Podrażnieni Mistrzowie Świata niewątpliwie będą chcieli tuż przed playoffami udowodnić wszystkim, że z nimi należy się liczyć, nawet jeśli nie zajmują pierwszego miejsca. Kluczowy w tym spotkaniu będzie pojedynek na górnej linii, gdzie odkrycie tego splitu Untara zmierzy się z rewelacyjnym Smebem.

ROX Tigers (1.43) vs. BBQ Olivers (2.43)

Bezpośrednie spotkanie które zadecyduje o tym kto zagra w relegacjach. BBQ Olivers musi wygrać ten pojedynek, jeśli chcą pominąć walkę o utrzymanie, jednak napewno nie będzie to dla nich łatwe zadanie. Słaby okres w karierze Crazyego nie będzie pomocny w pojedynku z ROX Tigers, których górna linia jest jednym z mocniejszych punktów.

MVP (1.43) vs. Ever8 Winners (2.43)

To może być ostatnie spotkanie w LCK dla Ever 8 Winners. Beniaminek zdołał w tym splicie wygrać tylko dwa spotkania w tym jedno właśnie przeciwko MVP. Gra taktyczna i dobre rozeznanie sytuacji w mecie było tymi rzeczami, które zadecydowały o wyniku w pierwszym starciu tych dwóch drużyn. Tym razem to jednak MVP wydaje się być murowanym faworytem, gdyż w ostatnim czasie grają bardzo dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje Max, który ostatnimi czasy świetnie zaadoptował się do zmian w grze.

SK Telecom T1 (1.05) vs. BBQ Olivers (6.3)

BBQ Olivers musi wygrać oba spotkania w tym tygodniu, żeby nie spaść do relegacji. Ich sytuacja jest o tyle rozpaczliwa, że w decydującym meczu zmierzą się z Mistrzami Świata. SK Telecom T1 jest murowanym faworytem do wygrania w tej potyczce. Nawet jeśli przed tym meczem SKT będzie miało już zagwarantowaną trzecią lokatę, to nadal będą chcieli wygrać ten mecz, żeby wszystkim udowodnić, że potknięcie w środku sezonu było tylko chwilowe. Jedyną nadzieją dla BBQ będzie Totoro, który przez cały split radził sobie bardzo dobrze.

Longzhu Gaming (1.72) vs. Samsung Galaxy (1.89)

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej LCK zapowiada się niezwykle interesująco. Zaskoczenie tej edycji rozgrywek – Longzhu Gaming będzie pojedynkowało się o jak najlepsze rozstawienie w playoffach z Samsung Galaxy. Bardzo znaczący dla wyniku tego meczu będzie pojedynek na środkowej alei między BDD i Crownem. Obaj gracze zaprezentowali się bardzo dobrze w tym splicie. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną Samsung, jednak była to bardzo wyrównana potyczka. Wszystko wskazuje, że rewanż będzie wyglądał bardzo podobnie.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach LoL Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.