Analiza ostatniej kolejki EU LCS!

10.08.2017 Tomasz Milaniuk
jankos Jankos ©Riot Games

Ostatnia kolejka EU League Championship Series zacznie się już za kilka godzin, przyszedł więc czas na cotygodniową analizę spotkań tej ligi przygotowaną we współpracy z serwisem Fortuna. Zapraszamy do czytania!

Ninjas in Pyjamas (6.03) vs. Fnatic (1.05)

Pierwsze spotkanie ostatniego tygodnia EU LCS zapowiada się na bardzo jednostronne. Fnatic jest w doskonałej formie i nie ma na swoim koncie ani jednej porażki od przegranej z ROCCAT w początkowej fazie splitu. Ninjas in Pyjamas odniosło co prawda jedno zwycięstwo, lecz wydaje się że wygrana z najlepszą drużyną w lidze może być niemożliwa. Drafty podopieczych NicoThePico stały się lepsze, jednakże to Fnatic jest zdecydowanym faworytem i jest prawie pewnym, że Rekkles i spółka zwyciężą.

G2 Esports (1.24) vs. Team ROCCAT (3.28)

Drugi mecz tygodnia zapowiada się znacznie ciekawiej niż poprzedni. G2 Esports zależy na wygranej by utwierdzić się na 2. miejscu w grupie, a Team ROCCAT powalczy o udział w playoffach. „Koty” nie są jednak ostatnio w najlepszej formie i popełniją masę błędów. Drużyna sporo traci na indywidualnych błędach zawodników – których nie popełnia G2 Esports. „Samurajowie” są w coraz lepszej formie i będą chcieli zagrozić Fnatic na pozycji najlepszej formacji w Europie.

Mysterious Monkeys (5.96) vs. H2k-Gaming (1.06)

W przypadku H2k i Mysterious Monkeys jest bardzo podobnie jak w pierwszym spotkaniu tygodnia. Jedna z drużyn jest zdecydowanym faworytem oraz liderem w swojej grupie, a druga najsłabszym ogniwem. H2k-Gaming z pewnością nie pozwoli sobie na porażkę z zespołem Kikisa, a „Małpy” mają małe szanse na wyrwanie Jankosowi i spółce arcyważnych punktów.

Unicorns of Love (1.14) vs. Team Vitality (4.28)

Chcąc nadrobić stratę do H2k-Gaming, Unicorns of Love z pewnością będą bardzo starać się w spotkaniu z Team Vitality. Vizicsacsi i spółka miewali w trakcie splitu gorsze momenty, lecz w historii zespołu, drużyna zawsze stawała na wysokości zadania w kluczowych chwilach. Team Vitality jest natomiast chwiejne niczym osika na wietrze. Formacja nie trzyma stałego poziomu i wydaje się bardzo wątpliwe, by miała stanowić wyraźne zagrożenie dla Unicorns of Love.

Team ROCCAT (2.7) vs. Misfits (1.35)

Pojedynek Team ROCCAT z Misfits przypomina nieco drugi mecz tygodnia. Dla „Kotów” to kolejne trudne spotkanie, a zespół potrzebuje wygrać oba by mieć szansę na awans do playoffów. Misfits miewają wahania w prezentowanym poziomie, lecz są co najmniej klasę wyżej niż oponenci. Dla nich to także ważny mecz, a zwycięstwo przybliży zespół do G2 Esports.

Fnatic (1.65) vs. G2 Esports (1.98)

Spotkanie Fnatic z G2 Esports będzie prawdopodobnie najlepszym meczem kolejki. Obie formacje są aktualnie uważane za topowe w Europie, lecz to Zven i spółka są królami Europy. Rekkles i reszta Fnatic z pewnością będą chcieli odebrać przeciwnikom ten tytuł, a wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobne. W poprzednim pojedynku to właśnie Fnatic zwyciężyło, a aktualna forma zespołu pozwala przypuszczać, że wynik może się powtórzyć.

Team Vitality (3.28) vs. Splyce (1.24)

Splyce nie pokazało się świetnie w przedostatnim tygodniu, lecz po odejściu Gevousa, zespół wyglądał nieco lepiej. Ciężko stwierdzić czy coach rzeczywiście źle wpływał na grę formacji, lecz pewnym jest że Sencux i spółka dawno nie prezentowali się tak dobrze jak w ostatniej kolejce. W przypadku Team Vitality, tak jak wspomniałem wyżej, problemem jest głównie stałość występów i forma zespołu. Ciężko oczekiwać, że Nukeduck i koledzy będą prezentować się świetnie przeciwko lepszym oponentom, dlatego Splyce nie powinno mieć problemów ze zwycięstwem.

H2k-Gaming (1.75) vs. Unicorns of Love (1.85)

Ostatni mecz dziesiątej kolejki EU LCS zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny znajdują się w czołówce grupy B i rywalizują o miano najlepszej. Do tej pory to Jankos i spółka prezentowali się nieco lepiej, co sprawia, ze H2k jest faworytem. Nie można jednakże wykluczyć „magii” Unicorns of Love. Zespół zawsze staje na wysokości zadania, a w ostatnim pojedynku sezonu będzie można liczyć na ogromne emocje.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach EU League Championship Series. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Inne tego autora