Przy współpracy z portalem Fortuna przygotowaliśmy dla was analizę ósmego tygodnia rozgrywek NA LCS. Mistrzostwa Świata coraz bliżej.

Phoenix1 (1.7) vs. Echo Fox (1.91)

Przedostatni tydzień rozgrywek rozpocznie spotkanie, które może zadecydować o tym, który zespół zakończy rozgrywki w relegacjach. Phoenix1 od momentu zawieszenia gry od Ryu mają już na swoim koncie cztery porażki z rzędu. Sytuacja Echo Fox także jest nie do pozazdroszczenia, pomimo bardzo dobrego początku splitu znajdują się na siódmej lokacie. Zapowiada się bardzo zacięte spotkaniem, w którym duże znaczenie będzie miało przygotowanie taktyczne do meczu i to, który z trenerów lepiej rozegra ekran wyboru bohaterów.

Team Liquid (3.43) vs. Immortals (1.22)

Immortals jest jedną z największych niespodzianek aktualnych rozgrywek NA LCS. Na ten moment znajdują się na pierwszej lokacie ze sporą szansą na bezpośredni awans do półfinału fazy play-off. Zaletą nieśmiertelnych jest świetna gra po stronie czerwonej, jak i spora doza opanowania, która nieraz pozwalała im powracać do spotkania po przegraniu pierwszej mapy. Ich rywalem w dzisiejszym spotkaniu będzie Team Liquid, które zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce. Faworytem tego spotkania będzie formacja Immortals, która w tym splicie radzi sobie o wiele lepiej od swojego następnego rywala.

FlyQuest (3.6) vs. Team SoloMid (1.2)

Kolejne spotkanie, w którym zobaczymy zespół walczący o awans do półfinału z formacją rywalizującą o uniknięcie relegacji. Team SoloMid znajduje się aktualnie na drugiej pozycji, ale zdarzają im się skoki formy i porażki na o wiele słabsze zespoły. Ten fakt daje nadzieję im rywalom – FlyQuest, że mogą urwać mapę, a nawet wygrać w jutrzejszym spotkaniu. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie na górnej alei, gdzie Balls zmierzy się z Hauntzerem.

Team EnVyUs (2.37) vs. Counter Logic Gaming (1.45)

Jedno z ciekawszych spotkań zbliżającego się tygodnia. Oba zespoły są prawie pewne awansu do playoffów, jednak nadal mogą walczyć o jak najlepsze rozstawienie. EnVyUs wygrało cztery z pięciu ostatnich spotkań, przegrywając jedynie z Team Liquid. CLG raczej nie traci punktów na słabsze zespoły, ale mają też problemy z formacjami z czołówki tabeli. Duże znaczenie w tym spotkaniu będzie miała forma Nisqy, który nie tak dawno został podstawowym graczem środkowej alei w Envy. Warto też pamiętać, że CLG będzie grało w tym meczu z nowym leśnikiem – Omar. Jego forma będzie największą zagadką, gdyż pomimo wysokiego poziomu umiejętności indywidualnych, nie ma on zbytniego doświadczenia w grze na najwyższym poziomie.

Team Dignitas (2.19) vs. Immortals (1.53)

Spotkanie na szczycie NALCS zapowiada się najciekawiej ze wszystkich sobotnich pojedynków. Dla Dignitas będzie to ostatnia szansa, żeby wywalczyć sobie bezpośredni awans do półfinałów. Warto będzie obserwować Ssumdaya, który rozgrywa najlepszy split, odkąd przybył do Ameryki z Korei Południowej. Drugim graczem, na którego będzie warto zwrócić uwagę, jest Shrimp. Ten młody leśnik przebojem wszedł do podstawowego składu swojego zespołu i aktualnie radzi sobie nad wyraz dobrze. Faworytem tego spotkania mimo wszystko będzie Immortals, które celuje w zakończenie rozgrywek na pierwszej lokacie i są na bardzo dobrej drodze, żeby tego dokonać.

Team Liquid (2.92) vs. Cloud9 (1.3)

Pierwsze spotkanie w tym tygodniu dla Cloud9 powinno być dla nich okazją, żeby zdobyć łatwe punkty. W ostatnich tygodniach ich dyspozycja nie była najlepsza i stracili wiele cennych punktów w meczach na zespoły z którymi, sąsiadują w tabeli. Wygrana w tym spotkaniu zagwarantuje C9 awans do playoffów. Ich przeciwnikiem w tym spotkaniu będzie Team Liquid, które zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli. Główną nadzieją w tym spotkaniu będzie ich najnowszy nabytek – Mickey. Były gracz Rox Tigers wydaje się być solidnym nabytkiem, który, nawet jeśli nie teraz to będzie jednym z lepszych graczy NA LCS w przyszłym roku.

Cloud9 (1.4) vs. FlyQuest (2.52)

Niedzielne spotkania rozpoczną derby. Dla Cloud9 będzie to kolejna okazja, żeby zdobyć cenne punkty, które dadzą im jak najlepsze rozstawienie podczas playoffów. Zmierzą się oni z drużyną byłych graczy C9, czyli FlyQuest. Poprzedni split był bardzo udany dla zespołu Haia, jednak ten idzie im o wiele gorzej. Aktualnie zajmują ósme miejsce i są bardzo blisko strefy relegacji. Wygrana w tym meczu byłaby dla nich nieocenianą pomocą, jednak szansę na to są znikome.

Counter Logic Gaming (1.32) vs. Phoenix1 (2.83)

Najciekawiej w tym meczu zapowiada się starcie obu leśników. Dla Omara to będzie pierwszy tydzień i na start zostanie rzucony przeciwko jednemu z lepszych graczy młodego pokolenia – MikeYeunga. Faworytem tego spotkania mimo wszystko będzie CLG, głównie za sprawą świetnie radzącego sobie Huhiego. Różnica na środkowej linii może być tym, z czym nie poradzi sobie Phoenix1 i co skaże ich w tym meczu na przegraną. Mimo wszystko spodziewałbym się zobaczyć tutaj trzy mapy.

Team SoloMid (1.34) vs. Team EnVyUs (2.74)

Spotkanie, w którym bardzo ciekawie zapowiada się starcie dwójki leśników. lira w tej edycji LCS jest jednym z lepiej prezentujących się graczy, jednak tym razem stanie w szranki ze Svenskerenem, który uważany jest za jednego z najlepszych graczy w Ameryce. EnVyUs ma spore możliwości sprawienia w tym spotkaniu niespodzianki, jednak ich rywale grają aktualnie bardzo dobrze. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i liczę, że zobaczymy trzy mapy. Końcowymi zwycięzcami powinni jednak zostać gracze TSM.

Echo Fox (2.49) vs. Team Dignitas (1.41)

Dignitas musi wygrać to spotkanie, nie ma tutaj innej możliwości. Ich rywale nie radzą sobie ostatnio zbyt dobrze, a drużyna Ssumdaya musi wygrać, żeby podtrzymać swoje szansę na zdobycie drugiej lokaty, która da im bezpośredni awans do półfinału. Jedyną szansą na wygraną w tym meczu dla Echo Fox jest Froggen, który w tym splicie radzi sobie niesamowicie dobrze.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach NA League Championship Series. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.