Przed nami przedostatnia kolejka EULCS. Razem z portalem Fortuna, który jest naszym partnerem, przygotowaliśmy dla was analizę zbliżających się spotkań.

Mysterious Monkeys (3.28) vs. Splyce (1.24)

Mysterious Monkeys przegrywając w poprzednim tygodniu sprawiło, że nie mają już szans uniknąć relegacji. Tydzień temu przegrali bardzo ważne spotkanie z Team Vitality, jednak styl gry ich ostatnich rywali kompletnie nie leżał małpą. W tym tygodniu będą mierzyli się z Splyce, które jest mocno taktycznym zespołem, czyli takim przeciwko którym Kikis może rozwinąć swoje skrzydła. Duńczycy kilka dni temu pożegnali się ze swoim aktualnym trenerem i na ten moment pozostają bez głównego szkoleniowca. To może być dla nich głównym problemem, jednak w dalszym ciągu pozostają faworytami w tej potyczce. Główną nadzieją małp w tym pojedynku będzie Kikis i jego pojedynek z Wunderem.

G2 Esport (1.37) vs. Misfits (2.62)

Mecz, który zadecyduje o tym, która drużyna zajmię drugie miejsce w grupie A. Wygrany tego spotkania zwiększy swoje szanse, żeby trafić na Splyce w ćwierćfinale EULCS. Stawka tego spotkania więc jest dość wysoka. Pierwszy mecz tych dwóch zespołów zakończył się zaskakującą wygraną Misfits, jednak w tamtym okresie ich rywale przechodzili przez poważny kryzys. Teraz G2 Esport wygląda o wiele lepiej i jest faworytem nie tylko do wygrania tego spotkania, ale także do awansu na Mistrzostwa Świata. Świetna forma Zvena w ostatnich spotkaniach jest tego najlepszym przykładem. Misfits będzie musiało się mocno natrudzić, żeby zlokalizować błędy rywala, które będą mogli wykorzystać.

H2K Gaming (1.12) vs. Team Vitality (4.58)

Polskie derby mają na ten moment tylko jednego faworyta. H2K jest na prostej ścieżce, żeby osiągnąć pierwsze miejsce w swojej grupie i zapewnić sobie bezpośredni awans do półfinału, który znacząco ułatwi ich walkę o awans na Mistrzostwa Świata. Vitality pomimo wygrania z Mysterious Monkeys w poprzednim tygodniu nadal musi oglądać się za plecy, gdyż nie zabezpieczyli swojej pozycji. Z drugiej strony mają możliwości walki ze Splyce o miejsce w playoffach. Drużyna Vandera jest na bardzo niepewnej pozycji i ewentualna wygrana w tym spotkaniu mocno im pomoże.

Fnatic (1.12) vs. Roccat (4.58)

Mecz który ma za sobą długą historię. W poprzedniej edycji EULCS Roccat prawie wyeliminowało Fnatic z udziału w playoffach. W tym splicie Fnatic przegrało tylko jedno spotkanie, a ich pogromcami byli właśnie gracze Roccat. Podopieczni Dylana Falco są o krok od wygrania grupy i uzyskania awansu do półfinału. Dużo w tym spotkaniu będzie zależeć od dyspozycji Rekklesa. Doświadczony szwedzki gracz jest jednym z kół napędowych swojej drużyny. Z drugiej strony bardzo ciekawie zapowiada się starcie na środkowej alei, gdzie Caps zmierzy się z Betsym.

Ninjas in Pyjamas (4.14) vs. Misfits (1.15)

Mecz praktycznie bez historii. Ninjas in Pyjamas zdołało wygrać tylko cztery mapy w tych rozgrywkach i przez wielu ekspertów są skazywani na spadek z ligi. Matematycznie mają jeszcze szansę na pominięcie relegacji, jednak ich gra jest na poziomie Challenger Series. Misfits w tym spotkaniu jest murowanym faworytem do wygrania. Ciężko sobie wyobrazić, żeby Hans Sama i jego drużyna uległa podopiecznym NicoThePico. Dodatkowo bardzo dobrze ostatnimi czasy prezentuje się Maxlore, który w tym spotkaniu powinienem poprowadzić swoją formację do wygranej.

Unicorns of Love (1.42) vs. Splyce (2.46)

Bardzo ważne spotkanie dla końcowego układu w grupie B. Unicorns of Love ma nadal szansę na wygranie grupy i wywalczenie awansu do półfinału, jednak w tym celu muszą wygrać to spotkanie. Splyce nadal nie ma zagwarantowanego udziału w playoffach, więc muszą walczyć o każdą punkty i każdą mapę. Na wynik spotkania duży wpływ będzie miała gra Wundera i to czy wypracuje sobie przewagę na linii. Z drugiej strony możemy spodziewać się znowu szalonych kompozycji i taktyk w wykonaniu jednorożców, a trzeba pamiętać, że Splyce pozostaje na ten moment bez trenera.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach LoL Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.