Szykuje się kolejny już powrót weterana europejskiej sceny. Tym razem według LEC WooLoo karierę profesjonalnego zawodnika wznowi Amazing. Utytułowany na europejskiej i amerykańskiej scenie jungler ma dołączyć do MOUZ.

Przebieg kariery Amazing'a jest lekko mówiąc dość nietypowy. Niemiec na początku grał w różnych turniejach w Europie z różnym skutkiem. A już wiosną 2014 roku wystąpił w EULCS w barwach Copenhagen Wolves. Ten epizod jego kariery nie był najlepszy, choć zakończył się happy endem. CW zajęło szóste miejsce i musiało grać baraże o utrzymanie. Te się powiodły, a Amazing dostał angaż TSM. Z amerykańską formacją zwyciężył rozgrywki NALCS i pojechał na Wolrdsy, gdzie dotarł do ćwierćfinałów.

Po takim sukcesie biły się o niego najlepsze formacje z zachodu. Jednak ten postanowił zrobić krok w tył, by móc potem zrobić dwa w przód. Dołączył do super składu Origen, który miał za zadanie wygrać challenger series, awansować do głównej ligi europejskiej i walczyć o występ na Worldsach. To zdecydowanie się zwróciło, Soaz, Amazing, xPeke, Niels (Zven) i Mithy nie mieli sobie równych. A już latem otarli się o mistrzostwo EULCS, przegrywając 2-3 z Fnatic w finale. Oglądałem wtedy ten finał i szczerze do dziś uważam, że był to najlepszy mecz w historii Starego Kontynentu. Co najlepsze mistrzostwa świata też oddały. OG dwukrotnie pokonało TSM w fazie grupowej, a w ćwierćfinale zwyciężyło 3-1 z Flash Wolves. Zatrzymali ich dopiero przyszli mistrzowie, czyli SKT Telecom T1.

Po tym sukcesie kariera niemieckiego junglera poszła w dół. W 2016 roku Amazing i spółka zdobyli wicemistrzostwo EULCS, aczkolwiek latem Zven i Mithy przeszli do mistrzów, czyli G2 Esports. Po tym OG uplasowało się na dopiero 9 pozycji. Następnie w 2017 roku Niemiec wylądował w akademii Fnatic, z którą także dostał się do głównej ligi europejskiej. A split później dołączył do Mysterious Monkeys i zajął ostatnie miejsce oraz spadł z EULCS. Dużo lepszy kolejny rok, który zaczął latem, gdyż zdecydował się na przerwę. Wraz z Schalke 04 zdobył wicemistrzostwo w Europie i otarł się o awans na mistrzostwa świata. To wtedy narodził się mem z dwoma Polakami w teamie. W 2019 roku był menadżerem strategicznym w S04, a potem uplasował się na ósmej pozycji LCS w barwach 100 Thieves.

Następnie Amazing rozpoczął przygodę z trenerką i dołączył do Misfits Gaming. Natomiast wyniki w 2020 roku nie było zadowalające, Króliczki zajęły szóste oraz ósme miejsce w LEC. W kolejny roku Niemiec pełnił funkcję influencera w MSF i dotąd nie widzieliśmy go w działalności stricte esportowej. Teraz zaś ma się to zmienić, gdyż według doniesień LEC WooLoo, ma on dołączyć do MOUZ. Myszki mają za sobą średni split, a chcą celować w awans na EU Masters. Czy to im w tym pomoże? Nie wiadomo, ale ciekawie będzie zobaczyć Amazing'a w akcji.