Wyniki osiągane ostatnio przez NRG eSports nie są zadowalające. Efektem gorszych rezultatów jest tymczasowa zmiana na pozycji AD Carry. Johnny „Altec” Ru zostanie zastąpiony przez Benjamina „LOD” DeMuncka w najbliższych spotkaniach z Renegades i Team Impulse.

Decyzja o wycofaniu się ze składu na najbliższą kolejkę League of Legends Championship Series miała zostać podjęta przez samego Johnny'ego „Alteca” Ru. Nieznane są konkretne przyczyny, które zaważyły nad decyzją zawodnika.

Osobą zastępującą Koreańczyka będzie Benjamin „LOD” DeMunck. Nie jest to pierwszy kontakt Kanadyjczyka z grą na najwyższym poziomie. Poprzednio pełnił rolę zastępcy w Renegades, gdzie zastępował Aleša „Freeze” Kněžínka. Przez moment reprezentował także barwy Echo Fox, gdzie grał razem z innymi zawodnikami Ember.

Wraz z gorszymi wynikami drużyny postanowiono dokonać kilku zmian personalnych. Najgłośniej mówi się o prawdopodobnej zmianie na pozycji junglera, którą obecnie zajmuje Galen „Moon” Holgate. Jego miejsce miałby zastąpić Christian „IWillDominate” Rivera, który od początku roku znajduje się na emeryturze.