Pozbawiona już szans na awans do fazy pucharowej, reprezentacja EU LCS przystąpiła do rywalizacji z Tajwanem bez presji. Ekipa LMS nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń swoim rywalom, kontrolując spotkanie od początku do samego końca.

EU LCS

Korea, Republic of sOAZ ‒ Camille
Poland Jankos ‒ Lee Sin
Germany PowerOfEvil ‒ Kog'Maw
Sweden Rekkles ‒ Xayah
Korea, Republic of IgNar ‒ Tahm Kench

vs.

LMS

Gnar ‒ Ziv Taiwan, Province of China
Sejuani ‒ Karsa Taiwan, Province of China
Azir ‒ FoFo Taiwan, Province of China
Tristana ‒ Bebe Taiwan, Province of China
Janna ‒ SwordArT Taiwan, Province of China

Faza wykluczeń i wyborów poszła zdecydowanie po myśli ekipy z ligi LMS. Bebe oraz FoFo dostali w swoje ręce Tristanę oraz Azira, uznawanych za jedne z najsilniejszych postaci na swoich pozycjach. Pozbawiony zarówno Kanonierki z Bandle City, jak i Jhina, Rekkles zmuszony był do wzięcia słabszego bohatera, jakim jest Xayah. PowerOfEvil zaskoczył jednak wszystkich, decydując się na grę Kog’Mawem na środkowej alei.

Zawodnicy EU LCS nie mieli łatwej przeprawy we wczesnych fazach rozgrywki – w starciu z wyśmienicie prezentującym się FoFo, PowerOfEvil błyskawicznie znalazł się w deficycie pokonanych minionów, co odbiło się na poziomie jego złota. Na pierwszą krew przyszło nam czekać jednak do 9. minuty, kiedy pod wieżę sOAZa znakomicie wjechał Karsa. Umiejętność specjalna Sejuani okazała się wystarczająca do powalenia francuskiego toplanera. Jankos próbował odpowiedzieć na to zabójstwo, natychmiastowo udając się w kierunku dolnej alei, lecz świetna gra SwordArTa zapobiegła przelewowi krwi.

Ekipa LMS wydawała się cały czas znajdować o kilka kroków przed Europejczykami. Choć Rekklesowi udało się wyrównać stan spotkania poprzez wyeliminowanie Ziva, to reprezentanci Tajwanu wyszli z tej sytuacji obronną ręką, znajdując Jankosa hasającego beztrosko po mapie. Brak wizji ze strony europejskiej formacji w środkowych częściach mapy mocno ograniczył pole do popisu dla Rekklesa oraz PowerOfEvila. Dobre rotacje reprezentantów ligi LMS powiększały zaś stopniowo przewagę Tajwańczyków w posiadanym złocie. Wyspiarska ekipa bez większych problemów zdobywała kolejne objective’y, które odcinały Europejczyków od wszelkich zasobów. Rozpaczliwe próby powrotu do spotkania nie przyniosły dla Jankosa i spółki oczekiwanych rezultatów, w wyniku czego drużyna EU LCS zmuszona była do ustawiania szyków obronnych. Te okazały się jednak bardzo dziurawe, a tajwańskiej formacji wystarczyły 34 minuty do zakończenia spotkania.

Transmisja ze wszystkich spotkań All-Star 2017 znajduje się na kanale Nervariena w serwisie Twitch.tv. Relacją zajmuje się Najostrzejsza Drużyna Gillette, w skład której wchodzą Damian „Nervarien” Ziaja, Łukasz „Leo” Mirek, Jakub „Kubon” Turewicz, Krzysztof „ArQuel” Sauć, Patrycja „Veneea” Wenitkowska oraz Norbert „Dis” Gierczak.