Starciem otwierającym drugi dzień turnieju All-Star 2017 w Los Angeles była rywalizacja między drużynami EU LCS oraz TCL. Po wybitnie jednostronnej walce, europejska formacja utrzymała swoje szanse na awans do fazy pucharowej.

EU LCS

France sOAZ ‒ Nasus
Poland Jankos ‒ Kha'Zix
Germany PowerOfEvil ‒ Xerath
Sweden Rekkles ‒ Tristana
Korea, Republic of IgNar ‒ Tahm Kench

vs.

TCL

Gnar ‒ Thaldrin Turkey
Jarvan IV ‒ Stomaged Turkey
Malzahar ‒ Frozen Korea, Republic of
Jhin ‒ Zeitnot Turkey
Trundle ‒ Zergsting Turkey

W fazie wykluczeń i wyborów, obie reprezentacje zdecydowały się na kompozycje wykorzystujące w pełni realia przedsezonowego patcha – w rękach carry zespołu z EU LCS znalazły się mocno skalujące postacie, zaś zawodnicy z TCL postawili na dominację w środkowych fazach gry.

Już w trzeciej minucie spotkania zauważyć można było kunszt europejskiej formacji. Pokazując, iż Jankos rozpoczął czyszczenie lasu od górnej części mapy, Europejczycy zwabili Turków na alejkę sOAZa. Stomaged pojawił się tam już po pokonaniu zaledwie dwóch stworów w swojej dżungli, przez co leśnik TCL zdążył osiągnąć jedynie drugi poziom doświadczenia. Jankos zaś, pozostał w górnej części mapy i wykorzystał trzy obozy z lasu do awansowania na trzeci poziom, który wykorzystał do obrócenia flanki Stomageda na górnej alejce. Polakowi udało się uratować francuskiego toplanera z opresji, a także powalić Thaldrina, zdobywając pierwszą krew dla zespołu EU LCS.

Złoto, zdobyte przez Jankosa w tej akcji, pozwoliło europejskiej formacji na przejęcie inicjatywy na mapie. Polski leśnik był wyjątkowo aktywny, pojawiając się jeszcze raz na górnej alei oraz wspierając duet z dolnej z części mapy, gdzie drużyna EU LCS zdobyła kolejne zabójstwa. Europejczycy grali jak dobrze naoliwiony zespół, wykonujący doskonałe rotacje, które co chwila zaskakiwały graczy z Turcji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Rekkles – choć polscy kibice mogą mieć niemiłe wspomnienia ze skokami Tristany do przodu, szwedzki strzelec wyśmienicie wykorzystał możliwości tej postaci, siejąc postrach w szeregach tureckiej ekipy. Bezpardonowa siła Europejczyków była nie do odparcia dla zawodników TCL, którzy zmuszeni byli oglądać, jak Jankos i spółka niszczą kolejne wieże, a ostatecznie nexus swoich rywali.

Tym samym, reprezentacja Turcji pożegnała się z szansami na awans do fazy pucharowej turnieju All-Star, odbywającego się w Los Angeles. Relację z całego wydarzenia zapewnia Najostrzejsza Drużyna, w której komentowaniem spotkań zajmują się Damian „Nervarien” Ziaja oraz Łukasz „Leo” Mirek, zaś analizę pomeczową zapewniają m.in. Jakub „Kubon” Turewicz oraz Patrycja „Veneea” Wenitkowska. Na miejscu w Los Angeles znajduje się natomiast Norbert „Dis” Gierczak, który dostarcza informacji ze studia NA LCS w Kalifornii. Transmisja znajduje się na kanale Nervariena w serwisie Twitch.tv.