Mimo faktu, że reprezentanci NA LCS to w rzeczywistości Team SoloMid z inną dolną alejką, zawodnicy z Chin zdołali odwrócić losy spotkania i zwyciężyć swój drugi mecz turnieju.

 

LPL

China 957 ‒ Shen
China Mlxg ‒ Sejuani
China Xiye ‒ Kassadin
China Uzi ‒ Miss Fortune
China Meiko ‒ Thresh

vs.

NA LCS

Gnar ‒ Hauntzer United States
Jarvan IV ‒ MikeYeung United States
Malzahar ‒ Bjergsen Denmark
Jhin ‒ Sneaky United States
Tahm Kench ‒ Aphromoo United States

Zawodnicy NA LCS wybrali sobie bardzo komfortowe i dość mocne w mecie postaci, znajdując świetną odpowiedź w postaci Tahm Kencha na kontrolę tłumu i łapankę Chińczyków.

Wszystko wyglądało dobrze dla Bjergsena i spółki, którzy raz po raz ogrywali przeciwników. Poczynając od ganków na bocie, po pojedynki na górnej alei, reprezentanci NA LCS kontrolowali spotkanie i wszystko wskazywało na to, że nie będą mieć problemu z Chińczykami. Dobre makro miało swoje uzasadnienie – skład ekipy gwiazd z Ameryki Północne wraz z trenerem to w rzeczywistości Team SoloMid ze zmienioną dolną alejką. Przedstawiciele LPL nie dali sobie jednak w kaszę dmuchać i poczęli bardzo ładnie odzyskiwać stracone złoto. Kilka nieco bardziej wyrównanych walk i gra z powrotem stała się do zwyciężenia dla obu zespołów. Doskonały teamfight w wykonaniu Xiye w końcowych fazach spotkania i świetna dyspozycja tego zawodnika oznaczały, że Ameryka Północna musiała pożegnać się z wygraną, która była tak blisko i oddać honor zwycięzcom z Chin.