Przedstawiciele południowo-wschodniej Azji zaprezentowali agresję oraz dobre umiejętności mechaniczne, lecz reprezentanci Chin nie pozostawili rywalom złudzeń w swoim pierwszym spotkaniu All-Star 2017.

GPL

Korea, Republic of Jisu ‒ Camille
Viet Nam Levi ‒ Nidalee
Korea, Republic of Patrick ‒ Ryze
Dantiz ‒ Miss Fortune
Kra ‒ Leona

vs.

LPL

Gnar ‒ 957 China
Sejuani ‒ Mlxg China
Azir ‒ Xiye China
Ezreal ‒ Uzi China
Braum ‒ Meiko China

Obie drużyny pokazały nam dość mocne kompozycje w obecnej mecie. Chiny zdecydowały się na skalującego strzelca oraz Azira na środku, co oznaczało, że późne fazy gry należały do nich. Przedstawiciele GPL postawili wszystko na early game poprzez wybór masy agresywnych postaci.

Levi i spółka próbowali zaskoczyć przeciwników atakmi z każdej strony, lecz reprezentanci Chin byli na to przygotowani. Świetna gra Xiye pozwoliła na wykluczenie Patricka z początkowych faz rozgrywki. Mimo wymian niemalże na każdej linii, GPL nie był w stanie znaleźć przewagi. Pierwsza większa potyczka zakończyła się pierwszą krwą dla Levi'ego, lecz jego zespół przypłacił to trzeba zabójstwami, które trafiły na konto 957. Od tego momentu spotkanie było w rękach Chińczyków – kilka przegranych walk nie miało znaczenia w obliczu solidnego makro oraz bardzo mocnego występu toplanera. Mimo największych starań Levi'ego, GPL nie był w stanie powstrzymać przeciwników od zdobywania coraz to nowszych objective'ów.

Końcowe fazy gry były już tylko formalnością, a quadra kill Uziego przypieczętował losy spotkania. Mecz otwierający turniej dla obu drużyn wygrały Chiny, a przedstawiciele południowo-wschodniej Azji musieli pogodzić się z porażką.

Transmisję z All-Star 2017 prowadzi Najostrzejsza Drużyna. Na transmisji prowadzonej na kanale Nervariena zobaczymy profesjonalny komentarz w wykonaniu Damiana Ziaji oraz Łukasza „Leo” Mirka, natomiast podczas analizy rozgrywek usłyszymy m.in. Jakuba „Kubon” Turewicza oraz Krzysztofa „ArQuel” Sauć. Ekskluzywne materiały prosto z Los Angeles dostarczy Norbert „Dis” Gierczak.