Spotkanie z reprezentacją Azji Południowo-Wschodniej było dla ekipy Ameryki Północnej walką o przetrwanie w All-Star 2017. Pomimo dobrego startu, Bjergsenowi i spółce nie udało się jednak pokonać rywali, przez co formacja NA LCS pożegnała się z turniejem.

NA LCS

United States Hauntzer ‒ Jayce
United States MikeYeung ‒ Rek'Sai
Denmark Bjergsen ‒ Azir
United States Sneaky ‒ Jhin
United States aphromoo ‒ Alistar

vs.

GPL

Sion ‒ Jisu Korea, Republic of
Lee Sin ‒ Levi Viet Nam
Malzahar ‒ Patrick Korea, Republic of
Tristana ‒ Dantiz Singapore
Shen ‒ Kra Singapore

Obie drużyny zdecydowały się na grę kompozycjami bardzo podobnymi do tych, które oglądaliśmy w poprzednim starciu. Po stronie zespołu z Ameryki Północnej znalazł się Jhin, który dopełniał kompozycję mocną w środkowych fazach gry, zaś reprezentanci Azji Południowo-Wschodniej przygarnęli Tristanę, wspieraną przez Shena oraz Malzahara podczas zadawania ogromnych obrażeń w późnych minutach rozgrywki.

Spotkanie rozpoczęło się dla lokalnych kibiców obiecująco. Pomimo tego, iż Levi przelał pierwszą krew na dolnej alei, MikeYeung natychmiastowo skontrował tę zdobycz, powalając swojego oponenta z dżungli. Dzięki temu, amerykański leśnik odświeżył posiadane wzmocnienia, zwiększając nieco swoją siłę na następne minuty gry. Nowy nabytek Team SoloMid wykorzystał to bezbłędnie, wspomagając Hauntzera na górnej alei, a także eliminując Levi’a w jego własnym lesie. Kompozycja zespołu NA LCS pozwalała na zatrzymanie oponentów w miejscu na kilka sekund, co wytworzyło aż trzy zabójstwa dla MikeYeunga. Wraz z przejściem w środkową fazę meczu, do gry wkroczył jednak inny aktor, który chciał odebrać Amerykanom główne role w spektaklu.

Po odblokowaniu umiejętności specjalnej, Levi co chwilę pokazywał, iż jest niesamowicie utalentowanym mechanicznie zawodnikiem. Bezbłędne doskoki do wardów, kombinacje Błysku oraz Smoczego Gniewu, a także niezrównana mobilność wietnamskiego leśnika kompletnie rozmontowały amerykańską formację. Niemoc reprezentantów NA LCS znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników – ekipie z GPL udało się zdobyć aż siedem zabójstw z rzędu, dzięki czemu Levi i spółka odskoczyli swoim rywalom na ponad pięć tysięcy sztuk złota. Uzyskane przez zawodników z Azji Południowo-Wschodniej wzmocnienie Barona Nashora wydawało się być czynnikiem wystarczającym do zakończenia tego spotkania. Amerykanie bronili się jednak dzielnie i odparli pierwsze oblężenie przeciwników. Ekipa z GPL nie wypuściła jednak prowadzenia z rąk i po kolejnych wyśmienitych zagraniach Levi’a zakończyła starcie, eliminując reprezentację NA LCS z turnieju.

Transmisję z All-Star 2017 w Los Angeles zapewnia Najostrzejsza Drużyna Gillette. Relacje ze spotkań obejrzeć można na kanale Nervariena w serwisie Twitch.tv, gdzie w fotelach komentatorskich zasiadają Łukasz „Leo” Mirek oraz Damian „Nervarien” Ziaja. Analizę pomeczową zapewnia grono ekspertów, w skład którego wchodzi m. in. Krzysztof „ArQuel” Sauć, zaś Norbert „Dis” Gierczak znajduje się na miejscu w Ameryce, skąd dostarcza wielu ciekawych, zakulisowych materiałów.