Nadchodzi nowe rozdanie w EDward Gaming. Skład opuścili już Viper oraz Flandre, a niewiadomą są również losy Scouta. Natomiast wczoraj legendarna chińska formacja pochwaliła się dwoma nowymi nabytkami, a są nimi Ale oraz Fofo.

EDward Gaming to jedna z najbardziej utytułowanych organizacji na chińskiej scenie. EDG już dawno wygrywało rozgrywki LoL Pro League, a także Mid-Season Invitational. Jednak w ich gablocie brakowało Mistrzostwa Świata. To zaś powędrowało do ekipy Meiko w 2021 roku, gdy zwyciężyli w play-offach 3-2 z RNG, Gen.G oraz DWG KIA. Po tym EDward Gaming postanowiło zostać w takim samym składzie, próbując obronić mistrzostwo. Natomiast to niestety nie wyszło i EDG odpadło w ćwierćfinale Worldsów. Także tym razem można było się spodziewać zmian i te rzeczywiście nadeszła. Jednak pierwsza nie z inicjatywy organizacji, gdyż Viper sam chciał przejść do mocno zapowiadającego się Hanwha Life Esports.

Jeszcze nie wiadomo, kto wejdzie za niego, choć być może będzie to Leave, który latem tego roku wygrał Asia Star Challengers Invitational 2022 wraz z akademią EDG. Za to dziś chińska formacja ogłosiła dwa nowe nabytki oraz opuszczenie składu przez Flandre. Na górnej alei zastąpi go Ale. 21-letni Chińczyk ma za sobą dwa solidne lata w LNG Esports, podczas których był uważany za jeden z najważniejszych punktów ekipy. Ale najlepiej pokazywał się latem 2021 roku w LPL, a później na Worldsach. Wcześniej zawodnik występował też Oh My God, Dominus Esports oraz TT Gaming, więc posiada już spore doświadczenie.

Mimo tego, że Scout dalej jest w składzie, to EDward Gaming sięgnęło również po wzmocnienie na środkowej alei. Tam zagra Fofo, który od lat jest uważany za zawodnika o sporym potencjale. 23-latek z Tajwanu zaczynał w Taipei Assasins na rodzimej scenie, aczkolwiek jego kariera rozkręciła się w J Team, z którym pojechał na Worldsy w 2019 roku. Potem dzięki dobrym występom dostał ofertę od Bilibili Gaming, a następnie grał również w Vici Gaming oraz Rare Atom. W tym sezonie zaś wrócił do BLG. Jednak w LoL Pro League na razie nie ma on drużynowych sukcesów na koncie. Najwyżej uplasował się na 5-6 pozycji w lidze, więc teraz będzie miał okazję, by poprawić ten wynik. Warto też wspomnieć o tym, że kontrakt z EDG przedłużył Meiko, a w zespole najprawdopodobniej pozostanie też JieJie. Obaj zawodnicy byli ważnymi punktami w ekipie.