Najbardziej odznaczona drużyna ze Wspólnoty Niepodległych Państw została wykupiona. Nowym właścicielem Albus Nox Luna jest M19 i pod banderą tej organizacji rywalizować będą zawodnicy z rosyjskiego LCL.

Albus Nox Luna to jedyny zespół w historii „dzikich kart”, któremu udało się wyjść z fazy grupowej na Mistrzostwach Świata. Stało się to podczas zeszłorocznych Worldsów, gdy ekipa z LCL zdobyła więcej punktów, niż zwycięzca EU LCS – G2 Esports oraz jedna z najlepszych drużyn Ameryki Północnej – Counter Logic Gaming. Niestety ANX nie podołało swoim następnym przeciwnikom i zakończyło turniej na miejscu 5-8. Jest to i tak ogromny sukces, a sama drużyna zdobyła sobie dużą renomę i sprawiła, że „dzikie karty” zaczęto traktować bardziej poważnie.

 


Skład drużyny podpisanej przez M19 nie jest jeszcze oficjalny – na pozycji AD Carry na pewno nie zobaczymy Vladislava „aMiracle” Scherbyny, który przeszedł do Na`Vi.CIS. W zespole nie został także drugi strzelec – Alexander „unho1y” Sevastyanov, jego nowym domem stało się Vaevictis eSports. Największą stratą jest jednak brak gwiazdy ekipy – Kirilla „Likkrit” Malofeyeva, który ogłosił wolną agenturę. W momencie przejęcie ANX przez M19 zakontraktowanymi zawodnikami byli –  jungler Alexander „PvPStejos” Glazkov, top laner Dmitry „Smurf” Ivanov, mid laner Michael „Kira” Garmash oraz zmiennik z górnej alei – Artyom „HediN” Plutalov.