W trzech głównych ligach regionalnych zostało rozegrane już od 5 do 7 meczów. Także jest to idealny moment na krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań oraz zapowiedź hitowych starć w następnym tygodniu

🇩🇪 Prime League

Zdecydowanym liderem ligi niemieckiej po trzech kolejkach jest BIG. Ekipa Melonika zwyciężyła wszystkie swoje spotkania i nie ma sobie równych. Jednak wyniki to jedno, a gra to, co innego. Natomiast Berlin International Gaming wygrywa w świetnym stylu, dominując przeciwników i w 6/7 przypadkach niszcząc nexus przed 30 minutą. Ciężko wskazać w tym składzie wyróżniającego się zawodnika, gdyż cała drużyna gra świetnie jako całość. Podobnie z tym jest w GamerLegion i PENTA 1860. Drużyny, w których analitykami są Polacy, plasują się aktualnie na drugiej pozycji w tabeli z rekordem 5-2. GL z Marinem i PTA z Arcesem to drużyny niemające świetnych składów na papierze, ale za to zgrany drużynowo zespół.

Z tym gorzej jest w szóstym w tabeli mousesports. Jest tam kilka indywidualności, jak Czekolad, Pridestlkr, czy Gadget, jednak drużynowo widać jeszcze braki. W dodatku dużo błędów popełnia ich toplaner, czyli Satorius. Mimo to nie jest aż tak źle, jak w przypadku Schalke Evolution. Zwyroo i spółka wygrali tylko jedną mapę i nawet jak dobrze wyglądają na początku, to w środkowej fazie gry przychodzą błędy. Z

Już we wtorek o 21:00 BIG zmierzy się z GamerLegion i będzie to hitowe starcie czwartej kolejki PRM. Dopisać może również mecz zespołów z bilansami 3-4, czyli mousesports kontra EURONICS w czwartek o 21:00.

🇪🇸 SuperLiga

W lidze hiszpańskiej liderem jest UCAM Esports Club, czyli obrońca tytułu mistrza. Za to drugie miejsce zajmuje też solidne G2 Arctic. Ekipa Fresskowego przegrała swoje pierwsze spotkanie, by następnie zwyciężyć w pięciu kolejnych. Co ciekawe w każdej grze tytuł MVP mapy otrzymywał Koldo. Hiszpański jungler gromił rywali Lee Sinem i Gragasem.

Na czwartej pozycji plasują się trzy drużyny z rekordami 3-3, w tym MAD Lions Madrid. Ekipa Kackosa przegrywała jak na razie na lepsze na papierze zespoły i wygrywała na te gorsze, więc bez zaskoczeń. Za to na siódmym miejscu znajduje się S2V Esports. Behave i spółka mieli kilka cięższych starć, jednak przed nimi nieco łatwiejsze spotkania, w których muszą udowodnić swoją jakość.

Najciekawszym meczem tego tygodnia jest starcie G2AR z MADM w czwartek o 21:00. Jednak już dzisiaj odbędzie się kilka ekscytujących spotkań. W tym MADM kontra BCN o 19:00, czy też VGIA kontra S2V o 20:00.

🇫🇷 La Ligue Française

O pierwszej kolejce LFL już pisałem, więc tutaj wspomnę o wydarzeniach z drugiego tygodnia rozgrywek. Karmine Corp dalej jest niepokonane, chociaż bardzo blisko powstrzymania mistrzów EUM było Misfits Premier. Króliczki wygrały dzień później z GamersOrigin, a tytuł MVP mapy zgarnął Sertuss. Powracając do KC, to tam SAKEN i Cabochard najlepiej się prezentowali.

Natomiast od dna odbiło się Team BDS. Erdote i spółka rozgromili GameWard i aktualnie mają rekord 2-3. Także zaraz przed nimi jest MSFP i Solary z bilansami 3-2. A jeszcze wyżej plasuje się Vitality.Bee z czterema zwycięstwami z rzędu na koncie.

Już w środę o 19:00 BDS zmierzy się z Solary, a dzień później też o 19:00 z Karmine Corp i będą to spore wyzwania. Jednak uważam, że najciekawszym meczem kolejki będzie starcie Misfits Premier z Solary w czwartek o 20:00.