Riot Games opublikowało wideo z umiejętnościami nowej postaci Akshana. Potrafi on wchodzić w stan niewidzialności oraz… bujać się na lince z hakiem.

Zgodnie z zapowiedziami, orężem nowego bohatera będzie linka z hakiem. Riot Games tworząc Akshana myślało o strzelcu, który od początku do końca zaprojektowany będzie pod grę na środkowej alei. Dziś pokazali co mieli wtedy na myśli.

Akshan wydaje się być bardzo mobilną postacią, która będzie zyskiwać schodząc z mida do bocznych alei. Gankowanie przeciwników ułatwi mu możliwość wchodzenia w stan niewidzialności, a łapanie oponentów (lub uciekanie przed nimi!) wydaje się być banalne dzięki nowej mechanice. Strażnik Światła potrafi… bujać się na swojej lince, dzięki czemu błyskawicznie pokonuje spore odległości.

Dokładny opis umiejętności:

  • Pasywka – Dirty Fighting – co trzeci atak Akshana zadaje dodatkowe obrażenia, jeśli cel ataków był czempionem, Akshan otrzymuje tarczę. Po zaatakowaniu Akshan niemalże natychmiastowo wystrzeliwuje drugi atak, jeśli go przerwie, otrzymuje dodatkową prędkość poruszania się.
  • Q – Avengerang – Akshan rzuca boomerangiem, który zadaje obrażenia fizyczne, oznacza uderzony cel i zwiększa na nim zasięg za każdym razem gdy go trafi (raz w jedną, raz w drugą stronę).
  • W (pasywne)- Going Rogue – jeśli przeciwnik zabije sojusznika, zyskuje status Scoundrel. Jeśli Akshan zabije wroga ze statusem Scoundrel, otrzymuje dodatkowe złoto, a wszyscy martwi sojusznicy zabici przez wroga ze statusem Scoundrel zostają odrodzeni w fontannie.
  • W (aktywne)- Going Rogue – Akshan staje się niewidzialny (na krótki okres lub na czas nieokreślony jeśli trzyma się blisko ścian) i widzi ścieżkę prowadzącą go do wroga ze statusem Scoundrel. Otrzymuje dodatkową prędkość poruszania się oraz regenerację many.
  • E – Heroic Swing – Akshan wystrzeliwuje hak, który czepia się pierwszej ściany. Umiejętności można użyć ponownie aby bujać się w kierunku rzucania czaru oraz wystrzelić pociski w najbliższego wroga.
  • R – Comeuppance – Akshan skupia się na jednym wrogu i zaczyna ładować swój pistolet. Na końcu ładowania lub po ponownym użyciu wystrzeliwuje pociski zadające obrażenia zależne od brakującego zdrowia.

Ciekawi jak to wygląda? No to sprawdźcie: