Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Team ESCA Gaming zaliczyło dziś swoją pierwszą porażkę, jednak o wstydzie mowy nie ma, gdyż rywalem było AGO Rogue. Lucker i spółka udowodnili, że nikt im niestraszny.

Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Z jednej strony AGO Rogue ma na papierze zdecydowanie najmocniejszy skład w całej Ultralidze. Natomiast Team ESCA Gaming prezentuje w tym splicie najlepszą grę i było liderem z rekordem 8-0. Jednak z pewnością mogliśmy liczyć na kawał dobrego League of Legends.

A na to trzeba było poczekać, gdyż obsuwa w dzisiejszym dniu była niemała. To za sprawą poprzednich spotkań, które jak na ten split były rekordowo długie. Gentlemen's Gaming wygrało z devils.one po 49-minutowej batalii. Za to w kolejnych spotkaniach Forsaken do 40 minuty męczyło się z wykończeniem gry na GSK, a Zero Tenacity udało się zcomebackować starcie z Illuminar Gaming.

AGO Rogue 1-0 Team ESCA Gaming (MVP: Rabble)

Jayce / Viego / Orianna / Jinx / Nautilus – Ornn / Xin Zhao / Ryze / Varus / Braum

Jednak gdy mecz się w końcu rozpoczął to szybko na dobre. Od pierwszych minut widzieliśmy wymiany z obu stron, choć bardziej faworyzowały one AGO Rogue. Pierwszą krew zgarnął Rabble po zejściu na środkową aleję. ESCA spróbowała na to odpowiedzieć, aczkolwiek botlane AGO zszedł pierwszy i skończyło się wymianę trzech za jednego na korzyść ekipy holenderskiego junglera. Potem RGO sukcesywnie powiększało swoją przewagę, biorąc wieżę na górnej alei oraz wygrywając walkę pod smokiem. Jednak TEG odpowiedziało tym, że udało im się wziąć górskiego oraz hextechowego potwora.

Kluczowa, jeśli chodzi o losy rozgrywki była także akcja w lesie AGO Rogue. Zaczęło się od pojedynczego wyłapania xeonerra, ale potem dołączyli inni zawodnicy. A wszystko wyjaśniła genialna rakieta Luckera. Za to w walce drużynowej przy trzecim smoku to właśnie Polak wraz z Rabblem zadali ogromne obrażenia i wyeliminowali wszystkich przeciwników. Po tym RGO wzięło Nashora i prowadziło przewagą dziesięciu tysięcy sztuk złota. Wydawało się więc, że zakończenie tej gry to czysta formalność. Natomiast Team ESCA Gaming przez długi czas dobrze się broniła i w pewnym momencie nawet zaczęła odrabiać straty. Natomiast w końcu doszło do walki, w której zadecydowała właśnie ta kosmiczna przewaga i nie było co zbierać. AGO Rogue zniszczyło nexus w 35 minucie.

Już dziś kolejny dzień rozgrywek Ultraligi. O 19:00 RGO podejmie wznoszące się Forsaken, a TEG o 21:00 zmierzy się z ostatnim w tabeli devils.one. Natomiast najciekawiej zapowiada się starcie Iron Wolves kontra Illuminar Gaming o 18:00 i to spotkanie opiszemy.